Yunus Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazaları ülkemizde sıklıkla yaşanılan durumlar olup neticesinde ölümlü olaylarda yaşanılmaktadır. Bu durumlarda ölen kişinin yakınlarına doğan haklar, kaza sonrasında hukuki açıdan yapılması gereken tüm süreçlerle ilgili olarak Kartal şubemizden 10 yıllık deneyimlerimizle sizlere yardımcı olmaya devam ediyor, açlarınızı bir nebze olun azaltmaya çalışıyoruz.

Trafik Kazası Sonrasında Tazminat Davası Açılması Ne Demektir?

Ülkemizde trafik kazalarının birçoğunda ciddi yaralanmalar ve özellikle ölüm olayları çok sık yaşanmaktadır. 2012 TÜİK verilerine göre Türkiye’de yaşanan trafik kazası sayısı 1.296.634’tür. Çok ciddi rakamlardan bahsedilmektedir. Bu kazlar sonunda toplamda 153.552 kişinin hayatını kaybettiği de yapılan araştırmalarla ortaya konulmaktadır. Trafikte hızla artan araçların sayısı dışında ehliyet alımlarında yetersiz eğitim verilmesi, araç sürücülerin kural ihlallerini yapmaları, yol çalışmaları, fiziksel olarak uygun olmayan koşullarda araç kullanma uyku hali gibi, aşırı hız gibi nedenler trafik kazalarının sayısının artmasına neden olurken kaza sonucu ölüm oranlarının da artması beraberinde gelmektedir.

Yunus mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı olarak bizler bu tarz bir durumla karşılaşmanız halinde tüm haklarınızın korunması ve kazanılması süreçlerinde sizlerin yanında olmaktayız. Yaşanılan acı kaybın neticesinde bir de doğan hakların aranmaması süreçleri ölen kişinin yakınlarını mağdur etmektedir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına profesyonel destek almalı ve neler yapılması gerektiği konusunda bilgilendirilmelisiniz.

Ölüm olayının gerçekleşmesi neticesinde ölen kişinin birincil derece yakınlarının bazı hakları doğmaktadır. Bunların başında maddi ve manevi tazminat davaları gelmektedir. Mağdur olunası ve bakımların yarıda kalması gibi nedenlerden ötürü karşı tarafa birtakım sorumluluklar yüklenmektedir. Yaşanılan kaz neticesinde sadece yaralanma meydana gelmesi halinde yaralı kişi direk olarak kendi dava açma hakkına sahiptir. Kaza neticesinde çalışamaz hale gelmesi ya da bir süre çalışmadığı için mağdur olması gibi durumlar göz önünde bulundurularak dava açım süreci başlamaktadır. Ölüm olayının gerçekleşmesi halinde öncelikle bakmakla yükümlü olduğu eli ve çocukları evli olmayan kişiler için anne ve babasının dava açma hakkı bulunmaktadır. Ölen kişinin destek sağladığı amca, dayı, hal gibi arabaları bu desteği sağlanmasıyla davaları devam ettirdiklerine dair ispatlarda bulunmaları gerekir dava açabilmeleri için. Yunus mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı büromuzda bizler tüm bu süreçler ve davaların açılma işlemleriyle ilgili sizlere yardımcı olamaktayız. 10 yıllık avukatlık deneyimlerimiz sayesinde hizmetlerin alım kalitesi de değişmektedir.

Dava Açılma Süreçleri Nasıl Yürümektedir?

Yunus mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı büromuza müracaat etmenizle süreç başlamaktadır. Öncelikle bizler olayla ilgili sizden bir takım bilgiler toplamaktayız. Sizden aldığımız vekaletle davanızı üstelenmekte ve sonrasında dosya hazırlama çalışmalarına başlamaktayız. Dava açım sürecinde kaza neticesinde ölen kişinin eşi ya da çocukları direk başvuruda bulunabilirken bekar olan kişilerin ölümünün gerçekleşmesiyle de anne ya da babası da bu başvuruyu sağlayabilmektedir. Ölümlü trafik kazaları sonrasında genellikle açılan davalar maddi ve manevi tazminat davaları olmaktadır. Maddi hasarların karşılanması için açılan davaların yanı sıra yaşanılan ölüm olayı nedeniyle keder ve hüzün duygularının yaşanması nedeniyle de manevi tazminat davası açma hakkına sahip olmaktırlar. İstanbul il sınırları içinde yaşanılan tüm kazalar neticesinde bu tarz bir durumla karşılamanız halinde hukuk büromuza müracaat edebilir ve haklarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Maddi hasarlı trafik kazası avukat
Trafik kazalarında maddi bir hasar var ise trafik kazası avukatı ile irtibata geçebilirsiniz. Trafik kazası avukatı, maddi hasarın hukuki boyutta tekrardan kazanılması adına yardımcı olur.
Trafik kazası avukatı
Trafik kazası avukatı maddi ya da manevi bir hasar mevcut ise bu durumun Yargıtay karşısında çözümlenmesi adına hizmet gösterir. Trafik kazası avukatı maddi bir hasar var ise karşı taraftan bu hasarın karşılanması adına da yardımcı olur.
İstanbul trafik kazası avukatı
İstanbul’da ikametgah eden vatandaşlar, yaşanan trafik kazası sonrasında bir trafik kazası avukatına ihtiyaç duydukları takdirde Avukat Mehmet Ali Helvacı ile irtibata geçebilirler.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-avukat.htm

“Yunus Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara