Yunus Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kartal ilçesinde hukuk büromuzla sizlere kira hukuku alanında hizmet sunmaya devam ediyoruz. Kira hukuku içinde düşünüldüğünün kira sözleşmelerinin yanı sıra pek çok süreç yer almaktadır.

Ülkemizde hem kiracı olmak hem de ev ya da mülk sahibi olmak zorludur ve belirli hukuki zorunlulukları bulunmaktadır. Ev sahibi kira bedelini istediği gibi arttırmadığı gibi kiracının kirayı belirlenen sürelerde ödenmesi, evle ilgili düzenlemelerde bazı masraflara ortak olması, evi boşaltırken dikkat etmesi ve yerine getirmesi gereken yasal sorumlulukları vardır. İş yeri kiralamaları filo kiralamaları gibi farklı kiralama işlemlerinde de hem kiralayan hem de kiraya veren kişilerin ya da şirketlerin sorumluluklarının yerine getirilmesi, sözleşmelerin hazırlanması, iptal edilmesi, yerine getirilmeyen yükümlüklerin sonucunda davaların açılması gibi süreçlerde Yunus mahallesi kira hukuku avukatı olarak bizler sizlere süreçlerle ilgili destek olmaktayız.

Kira Hukuku Avukatlık Hizmeti

Günümüzde birilerimiz ev sahibi birilerimiz kiracı olmak durumundadır. Ev sahibi olanlar için de kiracı bulmak, kiracılar için iyi bir ev sahibi bulmak en zor süreçlerden biridir. Karşılıklı yapılması gereken anlaşmalar kanunlar çerçevesinde takip edilmektedir. 1 Temmuz 2012 tarihinde değişen yeni yasayla birlikte kira kontratlarında geçerli olan 6570 sayılı Gayrimenkul Kiraları hakkında kanun yürürlükten kaldırılmıştır. 01 Temmuz 2012 tarihinde kabul edilen 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu devreye girmiş ve bu kanuna göre kontratlar yapılmaya başlanmıştır. Buna göre açılacak davalarda hakların aranması konusunda kontrat tarihleri ön plana çıkmıştır. Yunus mahallesi kira hukuku avukatı hizmetimizde değişen tüm bu kanun ve yasaların takipleri düzenli olarak yapılmakta ve dava açılmasında bu süreçler ön planda tutulmaktadır. Açılacak davada 01 Temmuz 2012 tarihinden önce kontrat yapmanız halinde 6570 sayılı kanun geçerli olurken bu tarih sonrasında yapılan tüm kontrat süreçleriyle ilgili yaşanılan sorunlarda 6098 sayılı kanunun esas alınması gerekir.

Her alanda olduğu gibi kira hukuku alanında da uzman avukatlarla çalışmaktayız. Deneyimli ve tecrübeli avukatlarımız bu alanda sundukları hizmetlerle sizlere her konuda hukuk hizmeti sunmaktadır.

Kira Hukuku Dava Süreçleri

Yunus mahallesi kira hukuku avukatı olarak hizmet verdiğimiz alanların içinde öncelikle kira sözleşmelerinin hazırlanması hizmeti verilmektedir. İş ve mesken kiralama süreçlerinde bizlerden destek alabilmektesiniz.

  • Kira tespit dava açılma süreçleri ve davaların takip edilmesi,
  • Ev sahibinin alacaklı olduğu kira bedellerinin alınması süreçlerinde icra takip işlemlerinin başlatılması ve tarafımızca takip edilmesi,
  • Kiracının yasal sorumluluğunda olan kira bedellerinin ödenmemesi halinde tahliye işlemlerinin başlatılması süreçlerinin boşaltılması ve takip edilmesi,
  • Kira bedelinin tespit davası açılması ve tarafımızca takip edilmesi gibi kira hukuku içinde yaşanılacak tüm sorunlarla ilgili süreçleri ekibimizce takip edilmektedir.

Kira hukuku süreçleri zorlayıcı olabildiği gibi uzman kişilerden yardım alınması gereken durumların da içinde bulunduğu karmaşık sürçelerdir. Ev sahibi ya da mesken sahibi olan kişilerin haklarını koruma altına alması ve yasalar önünde haklarının geçerli olması açısında sözleşmelerin uzman kişiler tarafından hazırlanması gerekir. Kiralama işlemlerinde kiracının haklarını savunması açısında da belgeli işlem yapılması kendi açısından zorunluluk gerektiren durumlardandır. Adaletin her durumda doğru tecelli etmesi açısından İstanbul ili içindeki sürçeler için bizlerden yardım alabilirsiniz.

Boşanmada maddi ve manevi tazminatın icrası
Boşanma davalarında maddi ve manevi tazminat, boşanma kararını eklentisi olmadığı doğrultusu ile gerçekleşir. Burada boşanma ilamı gerçekleşmeden tazminatın icraya verilmesi, mümkün değildir. Boşanmada maddi ve manevi tazminatın verilebilmesi için kesinleşmesi gerekir.
Evliyken aldatmak cezası
Aldatma, boşanma davalarında oldukça önemlidir. Gerekçede evliyken aldatmak, belirli ispat ya da delillerle Yargıtay karşısında sunulduğu taktirde nafaka talebinde bulunulabilir.
Aldatma boşanma davası ne kadar sürer
Boşanma davasında aldatma bir sebep olarak görülmüşse, dava çekişmeli boşanma olarak ilerleyiş gözetir. Burada karşı taraf bu durumu inkar ettiği taktirde aldatmanın olduğunu belirten taraf ise ispat ve deliller ile Yargıtay karşısına çıkmalı. 5-6 celseye kadar sürmesi mümkün.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/pendik-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/araba-kazasi-icin-avukat.html

“Yunus Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara