MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Yunus Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanmak her ne kadar kötü bir durum gibi gözükse de aslında şiddetli geçimsizlik olan evliliklerdeki en mantıklı seçeneklerden birisidir. Çiftler boşanacakları zaman en yakın bulundukları aile mahkemesine ya da aile mahkemesinin olmadığı yerlerde de asliye mahkemesine giderler. Kartal ilçesinde açılan davalarda Helvacı hukuk bürosu ve uzman avukatları da sizlere yardımcı olurlar. Yunus Mahallesi Boşanma Avukatı olarak da tanınan Av. Mehmet Ali Helvacı anlaşmalı ya da çekişmeli fark etmeksizin tüm boşanma davalarıyla ilgileniyor. Bu sayede evliliğini bitirmek isteyen çiftlere bu konuda hizmet veriyor.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nedir?

Boşanma davaları genel itibariyle ikiye ayrılır. Bunlar anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davasıdır. Anlaşmalı boşanma davası durumunda eşler birbirlerine danışarak ortak bir boşanma kararı almışlardır. Bunun neticesinde de toplam mallarını aralarında paylaştırmışlar ve eğer varsa çocuk ya da çocukların velayetleri de arada konuşulmuştur. İşte bu şekilde eşlerin tamamen aralarında anlaşarak açtığı boşanma davasına anlaşmalı boşanma davası denir. Yunus Mahallesi Boşanma Avukatı olan Av. Mehmet Ali Helvacı bu davalara da bakıyor. Evli çiftin en az 1 senelik evlilikleri sonrasında anlaşmalı boşanmaya gidebileceklerini de belirtiyor.

Önemli tüm konulara zaten eşler arasında konuşulmuş oluyor. Geriye kalan ufak sorunları da uzman boşanma avukatı Mehmet Ali Helvacı müvekkili adına çözüyor.

Çekişmeli Boşanma Davası Nedir?

Eşlerden birisinin boşanmak isterken diğerinin boşanmaya yanaşmaması durumuna ise çekişmeli boşanma davası denir. Evlilik içinde şiddet aldatma şiddetli geçimsizlik gibi bir çok sorun olabilir. Ancak yine de eşler boşanmak için ortak bir karar almamışlardır. Aynı şekilde aralarında bir mal paylaşımı ya da çocuk velayet durumlarını da konuşmamışlardır. İşte bu gibi durumlarda Yunus Mahallesi Boşanma Avukatı olan Av. Mehmet Ali Helvacı müvekkiline yardımcı olarak bu zor ve uzun dönemi rahat bir şekilde geçirmesini sağlar. Müvekkilinin istekleri ile karşı tarafın istekleri arasında bir köprü kurar ve müvekkilinin memnuniyetini sağlamak için anlaşmalar yapar. Eğer İstanbul ilinde yaşıyorsanız profesyonel bir boşanma avukatı için Av. Mehmet Ali Helvacı sizin bir numaralı tercihiniz olmalıdır.

Boşanmada tazminat ve nafaka miktarı
Boşanmada tazminat ya da nafaka miktarı, karşı tarafın gelirine veya ödeme şekline göre farklılık göz edebilir. Tazminat ya da nafaka miktarı, genel anlamda gelire göre hesaplanır.

Maddi manevi tazminat ödeme şekli
Maddi manevi tazminat ödeme şekli, tek seferde gerçekleştirir. Taksit ya da farklı etmenlerde ödemenin olması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Boşanmada maddi tazminat
Boşanmada karşı taraf kusurlu olduğu takdirde belirle etmenler doğrultusunda maddi tazminat talebinde bulunulur. Maddi tazminat tek seferde ödenir. Taksitli ödeme ya da farklı ödeme şekillerinin kullanılması gibi bir etmen yer edinmez.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-anlasmali-bosanma.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/arnavutkoy-yunus-emre-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yunus-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

7 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara