0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Hızlı Sonuç

Maltepe boşanma avukatı olarak Mehmet Ali Helvacı Hukuk Bürosu’yla hizmet veriyoruz. Türk Hukuk Sistemi tecrübemiz ve alanının uzmanı avukat arkadaşlarımızla Maltepe ofisimizden, yurt içi ve yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için hizmet veriyoruz. Danışanlarımız ve müvekkillerimize en hızlı sürede yardımcı olmak adına, adalet sisteminin karmaşık yapısından etkilenmemeleri ve prosedürlerle uğraşmamaları için tüm gereklilikleri hazırlıyor ve davaların lehlerine sonuçlanması iin titiz çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Helvacı Hukuk Bürosu Hizmetleri

 • Boşanma Avukatı
 • Kira Hukuku Avukatı
 • Ceza Hukuku Avukatı
 • Gayrimenkul Davaları Avukatı
 • Kamulaştırma Avukatı
 • İş Kazası Avukatı
 • Miras Avukatı
 • Tüketici Hakları Avukatı
 • Miras Hukuku Avukatı
 • Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Alanlarında başarılı avukat arkadaşlarımızla hukuk hizmeti veriyoruz. Mehmet Ali Helvacı olarak, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezuniyeti sonrası 2006 yılında kurduğumuz Helvacı Hukuk Bürosu ile faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin her şehrinden başvuran ve müvekkilimiz olmak isteyen herkese en kısa sürede çalışma yaparak dönüş sağlıyoruz. Hukuk kuralları çerçevesinde, haklılığınızı gözeterek talep ettiğiniz davalarda haklı çıkmanız ve kazanmanız için avukatlık mesleğini ve mesleki ahlakı ön planda tutarak kaliteli hizmet sunuyoruz.

Boşanma Davaları

Maltepe avukat ofisi olarak, anlaşmalı boşanma davaları, çekişmeli boşanma davaları ve tanıma- tenfiz davalarında faaliyet gösteriyoruz. Aile Mahkemeleri, Asliye Mahkemeleri ve Yetkili Mahkemeler ile en hızlı ve nitelikli şekilde çalışarak, davaların hızlı sonuçlanması üzerine tecrübemizle hizmet veriyoruz. Mahkeme süreçleri birbirinden farklı olarak, çiftlerin danışmaları ve talepleri doğrultusunda yönlendiriliyor.

 • Tanıma ve Tenfiz Davaları

Hukuk prosedürleri çerçevesinde, yabancı mahkemelerin atadığı karar ve verdikleri hükümlerine göreevrak üzerinden karar verilmemekle ve davetiyeyle birlikte duruşma yapılır. Tanıma ve tenfiz davaları basit usülde görülür. Resmi ve adli tatillerde de görülebilen dava çeşitleridir.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar, teminat göstererek davanın görülmesini sağlayabilirler. Teminat miktarıysa hakim tarafından belirlenir, beyan edilir. Tanıma ve tenfiz davalarında Aile Mahkemeleri görev almaktadır.

Maltepe boşanma avukatı hizmetleri dahilinde, web sitemizde belirtilen vekalet bilgileri ile ilgili konsolosluklardan vekalet belgesi alan müvekkillerin davalarında hizmet verilmektedir.

Tanıma Davası Nedir?

Yurtdışında görülmüş ve kesin hükme bağlanmış davaların, Türkiye’de geçerli olması için görülen davalardır. Yabancı mahkemeler tarafından varılan karar, ülkede de tanınması ve boşanma sonuçlarının Türk Adalet Sistemi’ne kayıt edilmesi için gerçekleştirilen işlemler ve görülen davalar temel olarak Tanıma Davası olarak görülür.

Tenfiz Davası Nedir?

Yabancı mahkemelerde görülen ve yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını kapsayan davaları konu alır. Tenfiz davalarında ana tema, davanın sonucundan ziyade nasıl işlendiği, nasıl görüldüğüyle alakalıdır. Mahkemeye sunulan deliller, hangi usüllere göre karar alındığı, gerekçeler ve tüm belgeler, Türk mahkemesi ve tenfiz davalarında görülerek, tanıma sonucu için değerlendirme yapılır.

Türk Hukuk sistemine uygun ve yasalara göre kabul edilebilen yöntem ve sonuçlar geçerli ise, hakim tarafından davanın olumlu sonucuna karar verilir. Türkiye’de geçerli olması ve tanınması prosedürleri ile devam eder.

 • Anlaşmalı Boşanma

Boşanma davalarının en hızlı şekilde görülen ve sonuçlanan yöntemidir. Evlilik birliğinin bitmesi ve çeşitli nedenlerden ötürü çiftlerin boşanmak istemelerinde, uzlaşmaları kendi aralarında sağlandığında, anlaşmalı boşanma davaları kapsamında görülür. Maltepe avukat birimi ve boşanma avukatları olarak, anlaşma sağlayan çiftlerin evliliklerinin en hızlı şekilde sonlandırılması için görev alıyor, teknolojik sistemlerden faydalanarak tüm prosedürlerin en hızlı şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Helvacı Hukuk Bürosu olarak, daima olumlu başarılar ve adalet sisteminin en temel yasaları üzerine hizmet veriyoruz. Adalet sistemini hızlandırmak ve davaların insanları mutlu edecek şekilde sonuçlanması için itina ile çalışıyoruz.