Bağlarbaşı Mahallesi Boşanma Avukatı

Maltepe civarında yaşıyorsanız ve boşanma konusunda kafanızda soru işaretleri varsa konusunda uzman bir avukattan destek almanız sizin için daha iyi olacaktır. Bağlarbaşı mahallesi boşanma avukatı üzerine arama yaptığınıza karşınıza iyi bir avukat çıkacaktır.

Boşanma Davası Açma İşlemleri

Boşanma davası açılırken yetkili olan kurum aile mahkemesidir. Eşler buraya başvuru yaparak boşanma taleplerini yazılı olarak beyan edebilirler. Veya bir avukata vekalet verip kendileri adına boşanma davası açılmasını isteyebilirler. Yoğunluktan dolayı vakit bulamayan kişiler Bağlarbaşı mahallesi boşanma avukatı aramalarında karşılarına çıkan avukat ile anlaşıp çözüm bulmasını isteyebilirler. Boşanma davalarını iki kısımda incelemek mümkündür.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanma davaları adından da anlaşılabileceği üzere her iki tarafından boşanmaya razı olduğu durumlarda ve paylaşım konusunda mutabık kaldıklarında açılabilir. Ancak burada eşlerin bir yıldan daha uzun bir süredir evliliklerine devam etmesi şartı aranır. Süre olarak en makul olan örneklere bu davalarda rastlanır.

Mahkemenin yoğunluğuna göre değişmekle birlikte genellikle bir iki ay içinde karar bağlanma durumu söz konusudur. Bu süre yerleşim yerlerine göre de değişir. Nüfusu az olan yerlerde talep daha az olacağı için daha kısa sürmesi de doğaldır.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Bu tip davaların çekişmeli olarak adlandırılması bir veya birden fazla noktada taraflar arasında bir uzlaşma sağlanamamasından kaynaklanır. Bu mali konular veya çocuk velayeti durumu olabilir. Ya da eşlerden bir tanesi boşanma konusunda istekli değilse de durum çekişmeli bir boşanma davasına dönüşebilir. Taraflar bu noktada muhakkak bir avukata ihtiyaç duyacaklardır. Çünkü bu tip davalar profesyonel bir takip ister. Ayrıca kanundaki detayların da bilinmesi gerekir. Bağlarbaşı mahallesi boşanma avukatı ile görüşerek hem fiyatlar hem de süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avukat tutmanızın sağlayacağı bir avantaj da mahkemenin isteyeceği bazı evrakları veya kanıtları zamanında mahkemeye sunmanıza imkan bulacak olmanızdır. Kararın gecikmesine engel olacak olan bu durum özellikle İstanbul civarında ikamet eden kişiler için son derece yararlı olacaktır. Ancak uzman bir profesyonelden destek almanız iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/baglarbasi-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/baglarbasi-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/baglarbasi-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/baglarbasi-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-bosanma-avukati.html

Hemen Ara