0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bağlarbaşı Mahallesi İş Kazası Avukatı

Şehirler arasında çalışan veya sabit bir ortamda çalışan bireylerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hayatlarına mal olabilecek durumların ortaya çıkmaması gerekiyor. Bağlarbaşı Mahallesi iş kazası avukatı aracılığıyla, işyerinde yaşadığınız ruhsal veya fiziksel sağlık problemlerini işverenin sorumsuzluğu olarak tanımlayarak dava açabilirsiniz. Eğer avukata başvurduğunuzda davanın açılması için herhangi bir engel olmadığı anlaşılır ve işçi olarak tamamen sizin haklı olduğunuz ortaya çıkarsa, yaşamış olduğunuz maddi veya manevi tükenmişliğin üstesinden gelinebilmesi zorunlu olacaktır. Maltepe özellikle bu davalarla uğraşan ve pek çok kişinin kazalarının görmezden gelinmeye çalışıldığı dönemde başvuruların arttığı bir semt haline gelmiştir.

Hangi Maddi Zararlar Giderilmek Zorundadır?

İşverenin işçilerine son derece iyi bakması halinde ortamdaki mutluluk ortamı sağlanacağı biliniyor fakat bu ortamı sağlama zorunluluğu, işin kalitesinin artmasından dolayı gerekli görülmez. Bireylerin ruhsal ve fiziksel olarak hasar almaya başlamaları, bunun farkına varmasalar da uzun vadede yaşadıkları rahatsızlıklar nedeniyle Bağlarbaşı Mahallesi iş kazası avukatı ile iletişime geçilebilir. Yaşanan problemler, bunda işverenin rolü ve sorumsuzluğu da göz önünde bulundurularak dava açılabilir ve maddi – manevi problemlerin giderilmesi sağlanmaya çalışılabilir.

  • Manevi üzüntülerin giderilmesi ve dindirilmesi için manevi tazminatlar alınabilir.
  • İşçinin çalıştığı yerde kaza sonucunda hayatını kaybetmesi halinde hak sahipleri işverenden destekten yoksunlularını öne sürerek tazminat alabilirler.
  • Daimi olarak iş görememe durumu söz konusu oluyorsa ve işçi işinden çıkmak zorunda kalmasına rağmen farklı işlerde çalışamıyorsa tazminat ödenmelidir.
  • Çalışamamak nedeniyle kendisinin ve ailesinin büyük zorluklar çekmesi ve çekebilme ihtimali bulunuyorsa tazminat alınabilir.
  • İş yerinde gerçekleşen kazanın büyüklüğüne bağlı olarak nasıl bir yaralanma veya sağlıkla ilgili hasar oluşmuşsa, tedavi giderleri de karşılanmak durumunda kalınacaktır.

İşveren Hangi Durumlarda Tazminat Öder?

Eğer bir çalışma ortamında şartlar iyi bir şekilde sağlanmamışsa ve ş sağlığı, aynı zamanda iş güvenliği ile ilgili sorunlar ortaya çıkıyorsa tazminat ödenmesi gerekebilir. Sadece iş kazaları için değil, aynı zamanda meslek hastalığıyla karşılaşan ve iş göremez, çalışamaz, psikolojik düzelmenin gerçekleşmesinin zor olduğu anlaşılan bireylerde tazminatla ilgili bazı düzenlemeler yapılabiliyor. Bağlarbaşı Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde tazminat, işveren sizi mağdur ettiği her durumda ödenebiliyor.

Call Now Button