0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bağlarbaşı Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kiracıların mağdur olmaması için Anayasa maddelerinde birçok haklar bulunuyor. Kiracılar, kendilerine verilen haklar doğrultusunda bütçesine uygun istediği evi kiralayabilir. Kiracı ve ev sahibi arasında güvenilir bir anlaşma yapılaması için kontrat imzalanır. Kontratlar hazırlanırken Bağlarbaşı Mahallesi kira hukuku avukatı ile sözleşmeler hazırlanır. Avukatlar kiracı ve ev sahibinin mağdur olmaması için gerekli tüm sorunları öngörerek maddeler hazırlar. Maltepe ilçesinde bulunan avukat ofislerinde, avukatlar aracılığı ile sözleşmeler imzalanır.

Sözleşmelerin takibi ve yenilenen Anayasa maddeleri, kiracı ve ev sahibine bildirilir. Kontratların imzalanmasının ardından, kiracı sözleşme kapsamında evinde oturur. Ev sahibi, sözleşmeyi istediği zaman fes edemez. Sözleşmenin imzalanmasının bir nedeni de tarafların haklarını korumaktır.

Ev Sahibi Ve Kiracının Haklarının Korunması

Ev sahibinin ve kiracının istekleri sınırlıdır. Bu sınırları 6570 sayılı Gayrimenkul Kiraları Hakkındaki Kanun belirler. Ev sahibi dilediği zaman ve istediği her an ev kirasında zam yapamaz. Gayrimenkul sahibi her kadar ev sahibi olsa da ev kirasının bedelini kanunlar belirler. Ev sahibi, kiracıdan fazla miktarda para talep edemez. Kiracı haklarını korumak için Bağlarbaşı Mahallesi kira hukuku avukatı ile dava açabilir. Dava sürecinde, avukatlarımız gerekli işlemleri yapar ve dava takibini yapar. Ev sahibinin, gereksiz ve kanun dışındaki istekleri ger çevrilir.

Kiracı içinde geçerli kurallar vardır. Kiracı ev sahibi ile yaptığı sözleşme bittiği anda haklarından yaralanamaz. Evden çıkma süresi geçtiği anda, ev sahibi kiracıyı evinden çıkartmak için işlemlere başlayabilir. Kirasını ödemeyen ve sorun çıkartan kişiler, alanında uzman avukatlarınız tarafında mahkemeye verilir. Mahkeme kararı sonucunda gerekli yerlere bilgilendirme yapan avukatlar ev sahibinin vermiş olduğu izin dahilinde hareket eder.

Kira Hukukunda Avukatların Yetkileri

Avukatlarımız, ilgili alanlarında uzun yıllar deneyim kazanmış ve donanımlı kişilerdir. Ev sahibi ve kiracı arasında yaşanan sorunları Anayasa maddeleri ve kanunlara göre bir rota belirleyerek sorunları çözmek için yardımcı olur. Bağlarbaşı Mahallesi kira hukuku avukatı davacı ve davalı arasındaki sorunu belirler ve gerekli incelemeler sonucunda dosyalar İstanbul Maltepe’de hazırlar. İlgili kurum ve mahkemelere gönderilen dosyalar hakim tarafından karar verilir.

Call Now Button