Yukarı Mahallesi İş Kazası Avukatı

Çalışan bireylerin ve tabi ki işçi çalışanların en önem vermesi gereken konulardan biridir iş hukuku. Sigortalı işçi çalıştırmak, işçi ve işveren haklarının korunması, iş güvenliği tedbirleri gibi pek çok konuyu içine alan bu geniş kurallar çerçevesinde çoğu zaman ne yapılması gerektiği ya da nasıl yapılması gerektiği karıştırılmakta ya da ihmal edilmektedir. Bu tarz durumlarda da doğan haklarınız elinizden kaçmaktadır. Kartal ilçesinde bulunan büromuza gelerek bu konuda ne gibi haklarınız olduğunu, başınıza bir sorun gelmesi halinde ki sıklıkla iş kazaları sonrasında yaşanılan masraflar, çalışamam durumlarıyla sık sık karşılaşmaktayız bu tarz durumlarda doğan haklarınız, neler yapmanız gerektiği konularında detaylı bilgi alabilir hatta süreçlerin takibinin başlatılması kararına varabilirsiniz.

İş Kazası Sonrası Yapılacaklar?

Herkesin önem vermesi gereke konuların başında gelir iş hukuku. İşveren olarak yanınızda çalışan kişinin tüm haklarından sorumlu olarak bu sorumlulukları nasıl gerçekleştireceğiniz hakkında bilgi sahibi olmalı ve yasalar ve kanunlar önünde haksız duruma düşmemek daha da önemlisi ciddi sonuçlar doğuracak durumları yaratmamak adına tüm bunları eksiksiz yerine getirmekle yükümlüsünüz. İşçi olarak haklarınızın ne olduğunu bilmek ve buna göre davranmak da çalışanların sorumluluğunda olan durumlardır. Yukarı mahallesi iş kazası avukatı olarak bizler her zaman adaletin doğru bir şekilde yerine getirilmesi konusunda müvekkillerimize yardımcı olmaktayız. İş kazası dediğimiz durum çalışanın iş yerinde olduğu sırada kişiye fiziksel ya da ruhen zarar verecek durumun meydana gelmesi durumudur. Olay sırasında ya da sonrasında meydana gelen tüm süreçleri içine almaktadır. Geniş bir kavram olması da yapılacak incelemenin detaylı olmasını gerektirmektedir.

Bu tarz davalara yıldır bakan bir hukuk bürosu olarak neler yapılması gerektiği konusunda büyük bir titizlikle çalışmaktayız. Yukarı mahallesi iş kazası avukatı ihtiyaçlarınızda bizlere müracaat ederek yaşadığınız sorunla ilgili yapılması gereken tüm işlemler hakkında bilgi sahibi olabilir ve sonrasında hukuki sürecin başlaması yolunda bizlerle çalışmaya başlayabilirsiniz.

İş Kazasında Nasıl Davalar Açılır?

Yukarı mahallesi iş kazası avukatı olarak yıllık deneyimlerimizle sizlerin yanında olmaktayız. Bu alanda çok fazla dava açıldığını ve birçok kişinin mağduriyetinin giderildiğini belirtmemiz gerekir. Adaleti önünde yapılan tüm hataların gün yüzüne çıkmakta ve yaşanılan sorunlar tek tek çözüme ulaşmaktadır.

İş kazası davalarında açılacak olan dava çeşitlerinin içinde tazminat davaları önceliklidir. İş kazası sonunda yaralanma ya da ölümün oluşması dava açılması için yeterli olmaktadır. Cumhuriyet Başsavcılığı ve kolluk bünyesinde başlatılan bir soruşturma söz konusu olmaktadır. Bu süreç devam ederken maddi ve manevi olarak dava açma hakkı kazazedenin doğan haklarından biridir. İşçinin ölümüyle sonuçlanan iş kazalarında bu davaların açılmasında mirasçıları hak sahibi olmaktadırlar. Kazasın meydana geldiği iş yeri sahibi kazanın sebep olmasından dolayı sorumlu tutularak dava açılan kişi durumuna düşmektedir.

Açılacak tazminat davalarının başında maddi tazminat davası gelmektedir. Fiziksel zarar gören işçinin tedavi masraflarından çalışamadığı ya da çalışamayacağı tüm günlerin bedelinin ödenmesinin talep edilmesine kadar hakların gündeme gelmesidir maddi tazminat davaları. Bir de manevi tazminat davası açılma hakkı söz konusu olmaktadır. Genellikle işçinin ölümü sonrasında yakınları tarafından açılan bir dava türüdür. İstanbul içinde yaşanılan iş kazası durumlarında tüm bu süreçlerin takibi için büromuza başvuruda bulunabilirisiniz.

Iş kazası avukatı nedir?
Ilk kazası avukatı kişilerin tazminat davası açma süreçlerinde yardımcı olur. Burada danışmanlık hizmeti sağladığı gibi davanın kazanımı ya da zarar gören kişinin haklarını savunmak adına da iş kazası avukatına ihtiyaç duyulur. Kaza sonrasında dava ya da bunun gibi süreçlerde işverenlerin alacağı cezaların ne doğrultuda olacağı ile ilgili etmenlerde, iş kazası avukatı ile birlikte şekillenir.
Iş kazası nereye şikayet edilir?
Iş kazasının şikayeti sosyal güvenlik kurumuna bildirilir. İş kazasını başlatan ya da bu süreçle ilgili etmenlerde ki resmi adımlar oldukça önemlidir. Kazaya uğrayan işçi sosyal güvenlik kurumuna bildirim yaptığı gibi süreçle ilgili avukatına da bildirim gerçekleştirmeli.
Iş kazasında tazminat alınır mı?
Iş kazası sonrasında tazminat alınması mümkün. İş kazası avukatınızla irtibata geçtiğiniz takdirde iş kazası sonrasında kusur oranına göre tazminat durumu gerçekleşir. Tazminatın işverenden alınması mümkün.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-avukat.html

“Yukarı Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara