MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Yukarı Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ülkemizde her yıl binlerce kaza meydana gelmektedir. Bu kazaların birçoğu ölümle sonuçlanmakta ve bu durumda da açılan dava sayıları epey artmaktadır. Kartal hukuk büromuzda da bu alanda dava süreçleri takip edilmektedir. Yukarı mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hizmetlerimizden faydalanarak sizde kanun önünde tüm haklarınıza kavuşabilir mağduriyetinizi azaltabilirsiniz.

Trafik Kazaları Sonucu Açılan Davalar

Türkiye de yaşanılan trafik kazaları sayısı her geçen yıl artmaktadır. Bu alanda alınan önlemlerin ise bazı durumlarda işe yaradığı yapılan raporlamalarda ortaya çıkmaktadır. Alınan önlemler özellikle ölümle sonuçlanmalarda azalmaya enden olsa bile kazların yaşanmasının önüne geçilme süreçleri halen daha başarılı olmamıştır.

2012 yılı için yapılan araştırmada TÜİK verilerine göre yaşanılan trafik kazası sayısı 1.296.634 olarak ifade edilmektedir. Kazaların yaşanma nedenlerine gelindiğinde ise artan araç sayısı, dikkatsiz araba kullanma, kural ihlalleri, ehliyet alımlarında yeterli seviyede eğitim verilmemesi gibi nedenler sıralanmaktadır. Yalanılan bu kazlar sonrasında ölümlerin meydana gelmesi ölen kişinin yakınlarını da kanunlar önünde bazı haklar doğmasına neden olmaktadır.

Yukarı mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı olarak bu alanda en fazla manevi ve maddi zarar gören kişilerin haklarını korumaya yönelik tazminat davaları açmaktayız. Ülkemizde de bu başlık altında en fazla açılan dava çeşidi tazminat davaları olmaktadır. Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre 2012 yılı içinde bu alanda açılan dava sayısı 16.705’tir. 2011 yılı içinde bu tarz açılan dava sayısı 12.560 olarak ifade edilmektedir. Bu da bizlere 1 yıl içinde kazalar neticesinde olan mağduriyetlerin giderilmesi yolunda herkesin adalete başvurduğunu göstermektedir. Bir diğer yandan da yaşanılan olayların her yıl arttığının bir göstergesidir maalesef.

Hukuk Bürosu Olarak Bu Alanda Ki Hizmetlerimiz

Yukarı mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hizmetlerimiz içinde davaların açılması ve takip edilmesi konusunda sizlerin yanında olmaktayız. 2007 yılından bu yana hizmet veren bir hukuk bürosu olarak bu alanda edindiğimiz tecrübeyle sizlere titizlikle çalışmalar sunuyoruz.

Ölümle sonuçlanan trafik kazaları neticesinde açılan davaların içinde en fazla karşılaşılan maddi ve manevi tazminat davalarıdır. Davların açılmasında meydana gelen kazadan sonra zarar kişilerin direk kendileri ya da ölüm olması halinde yakınlarına dava açma hakkı doğmaktadır.

Dava açılma süreçlerinde öncelik ölen kişinin evli olması halinde eşi ve çocuklarına aittir. Maddi ve manevi olarak karşı tarafa dava açma hakkına sahip olan eş ve çocuklar maddi desteklerinin kesilmesi nedeniyle ve meydana gelen bir takım hasaların ödenmesi konusunda ava açma hakkına sahiptirler. Ölüm olmaması yaralanma olması halinde eş ve çocuklar manevi tazminat davası açma hakkına sahip olabilmektedirler. Ölümlü trafik kazalarında ölen kişinin evli olmaması halinde anne ve babasının maddi ve manevi tazminat davası açma hakkı doğmaktadır.

Tazminat davası açama hakkının doğmasından sonra önemli olan bir diğer konu bu davaların kimlere açılabileceğidir. Kişiler ölümlü sonuçlanan kazalar sonrasında araç sürücüsüne, araç sahibine ve son olarak aracı işleten kişiye ve sigorta şirketine dava açma hakkına sahip olmaktadırlar. İstanbul için yaşanılan bu tarz durumlarda doğan haklarınızı korumak ve dava açım süreçlerinde destek almak istediğinizde büromuza iletişime geçebilirsiniz.

İş kazasında ölen işçinin tazminatı ne kadar
İş kazasında ölen işçinin tazminatı talep edilen tazminata göre farklılık sağlar. İşçinin geride bıraktığı ailesinin geçimine devam edebilmesi için işverenden tazminat talebinde bulunulur.

İş kazası Geçiren memurun hakları
Iş kazası ya da meslek hastalığı durumunda kişi bir kazaya maruz kalmış ise iş göremezlik ödeneğinden hak kazanır. Geçici iş göremezlik ödeneği sigortalının aldığı ücretin üçte ikisi tutarında farklılık sağlar.

İs kazası geçirdim tazminat alabilir miyim?
Herhangi bir işçi iş kazası geçirdiği takdirde tazminat hakkı mevcuttur. İş hukuku bünyesinde de bu haklardan yararlanması gerekir. Avukatınızla irtibata geçtiğiniz takdirde tazminatın nasıl ilerleyiş gözettiği ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-isci-avukati.html

 

3 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara