Yukarı Mahallesi İşçi Avukatı

İş ortamlarında işçilerin iş verenlerin ve meslek kurumlarının uyması gereken zorunlu kurallara iş hukuku denir. Ancak her ne kadar iş hukuku neticesinde bir takım kurallar söz konusuysa işverenler işçileriyle yaptıkları sözleşmelere uymazlar. Aynı şekilde işçiler de işverenlerine faydalı olmak amacıyla çalışmadıklarından dolayı işverenlerin şikayet etmesine yol açarlar. İşte bu gibi durumlarda devreye Yukarı Mahallesi İşçi Avukatı Av. Mehmet Ali Helvacı giriyor. İş hukuku konusunda uzman bir avukat olan Mehmet Ali Helvacı Kartal ilçesinde ve çevresindeki tüm ilçelerde olan davalara bakıyor. İşçilerin sözleşmelerindeki alacaklarını ve işverenlerin de işçilerde şikayet ettikleri durumları halleder.

İşçi Avukatı Davalarda Nelerle İlgilenir?

İşçiler bir kuruluşta işe başlamadan önce sözleşme yaparlar. Bu sözleşmede onların ne kadar saat çalışacakları bunun sonucunda ne kadar maaş alacakları ve mesailerden doğacak maaş artışları gibi bir çok bilgiler bulunur. Ancak ülkemizde bu tarz sözleşmeler sadece formalite icabı yapılıyor. İşçiler de çalışma şartlarının zorluğundan ve paralarını zamanında alamamaları gibi durumlardan dolayı işverenlerine dava açarlar. İşte burada devreye Yukarı Mahallesi İşçi Avukatı olan Av. Mehmet Ali Helvacı ve onun hukuk bürosu giriyor.

Müvekkili olan işçinin kıdem tazminatı ihbar tazminatı fazla mesaiden doğacak maaş artışı izin günleri maaşını zamanda almak istemesi gibi durumlarda ona yardımcı olur. Sözleşme kurallarına işverenin de uyması mahkemelerde gerçekleşen davalar sonucunda sağlanmış olur.

Belediyelerde de İş Hukuku Davaları Meydana Gelebilir

Belediyelerde de çalışan kamu personellerinin sözleşmeleri mevcuttur. Bu sözleşmeleri içinde iş ortamındaki çalışma saatleri çalışma günleri izin günleri mesai durumları emeklilik sonrasındaki tazminat gibi bir çok durum yazılıdır. Ancak iki taraftan kaynaklanan sorunlardan dolayı bu sözleşmelere uyulmadığı zamanlar olur. Bu gibi durumlarda İstanbul ilindeki uzman iş hukuku avukatı olan Av. Mehmet Ali Helvacı dan yardım isteyebilirsiniz. Sizlere gerekli bilgi akışını sağladığı gibi müvekkilinin tüm isteklerini de yerine getirmeye de çalışır. Yukarı Mahallesi İşçi Avukatı olarak da bilinen Av. Mehmet Ali Helvacı bu alanda uzman işçi avukatlarından birisidir.

İş Avukatı danışma
İş hukuku bünyesinde hizmet gösteren avukatlara, iş avukatı denir. İş avukatı işçi ve işveren arasındaki davalarda yer edilir. İş avukatı Mehmet Ali Helvacı ile gerekli irtibatı kanallar üzerinden iletişime geçtiğiniz takdirde danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
İs Hukuku Avukatı tavsiye
Iş hukuku avukatı tavsiyesi istenildiği takdirde Avukat Mehmet Ali Helvacı önerilir.
İs kazası Avukatı İstanbul
İstanbul’da ikametgah eden vatandaşlar için iş kazası sonrasında avukata ihtiyaç duyulduğu takdirde Avukat Mehmet Ali Helvacı tavsiye edilir. Avukat Mehmet Ali Helvacı’nın resmi web sitesindeki gerekli irtibatı kanalları üzerinde iletişime geçip, detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yukari-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

Yorum yapın

Hemen Ara