Çınardere Mahallesi İş Kazası Avukatı

Herhangi bir şekilde iş kazası söz konusu oluyorsa hem maddi açıdan hem de manevi açıdan bir tazminat davası açma hakkınız vardır. Maddi tazminat bedenen oluşan yaralarda ya da ölümlerde alınan bir durumdur. Aynı zamanda bir de manevi tazminat vardır. Bu yaralanma ya da ölüm durumlarının psikolojinin üzerindeki etkilerine göre de manevi tazminat almak söz konusu olabiliyor. Çınardere Mahallesi iş kazası avukatı arayışında olmak, davanın seyri açısından çok önemlidir. Çünkü buradaki davalarda 10 yıllık bir zaman aşımı süresi vardır. Pendik üzerinden hizmet veren avukatlar sayesinde bu zaman aşımı dolmadan haklarınızı arama hakkınız olacaktır.

İŞ Hukukunda İş Kazası

İlk olarak işçilerin işyerlerine ve işverenlerine uyması, onların işlerini yapması en önemli sorumluluklardan biridir. Ama sadece işçinin değil işverenin de yine belirli sorumlulukları vardır. Bu sorumluluklardan biri de işçilerin sağlığını koruyabilmek olacaktır. İş güvenliği sağlanmadığı durumlarda ne yazık ki işçi yaralanmaları olabiliyor. İşçilerin yaralanması durumunda iş göremezlik durumu oluşabiliyor. Hatta bu kazaların çoğu zaman ölümle sonuçlandığını da görebiliyorsunuz. Bu gibi durumlarda hem işçiler hem de ölen işçilerin yakınları Çınardere Mahallesi iş kazası avukatı ile birlikte hareket edebilir ve haklarını da tam olarak savunabilir. Bu şekilde tazminat davalarından karşılık alabilirler.

İş Kazası Tanımı  

Genel olarak iş kazası tanımının ne olduğunu, neye göre haklarınızı aramanız gerektiğini bilmelisiniz. İlk olarak iş kazası iki şekilde olabilir. Bir işçi işyeri içerisinde iş saatlerinde yaralanabilir. Bu gibi durumlar iş kazası olarak kabul edilir. Aynı zamanda işçinin işyerinin dışında olduğu durumlarda da yaralanmalar söz konusu olabiliyor. Ama burada iş saatleri içerisinde kaza olmalıdır ve bu işçinin dışarıda olmasının amacının da işini idame ettirmek olması gerekiyor. Bu durumda da yine iş kazası olarak karşınıza çıktığını görebiliyorsunuz. İstanbul gibi aktif şehirlerde işçilerin geneli işyeri dışından hizmet verdiği için iş kazası durumları ikinci durum üzerinden de değerlendirilebiliyor. Çınardere Mahallesi iş kazası avukatı sayesinde de haklarınızı tam olarak elde edebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cinardere-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cinardere-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cinardere-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/cinardere-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/baski-ve-siddet-nedeni-ile-bosanma.html

“Çınardere Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara