Doğu Mahallesi İş Kazası Avukatı

İş güvenliği ve sağlığı kanunlarına göre işverenin işçi üzerindeki sorumluluklarını yerine getirmesi çok önemlidir. İşverenin işçinin sağlığını koruması, bunun için önlemler alması ve hatta işçiyi bu konuda eğitmesi gerekiyor. Eğer ki bu konularda bir ihmal varsa ve bu nedenle iş kazası meydana geliyorsa işçi Doğu Mahallesi iş kazası avukatı aracılığı ile hemen dava açma ve hakkını arama hakkına sahip olacaktır. Eğer ki Pendik çevresinde oturuyorsanız bu konuda uzman olan ekipleri de kolay bir şekilde bulabilir, davaları anlık olarak açabilirsiniz.

İş Kazalarında İş Hukuku Durumu

Genel olarak iş hukuku kapsamında iş kazalarının ele alındığını görebiliyorsunuz. İş kazalarında genel olarak iki adet dava açılabiliyor. Bunların biri maddi davalardır diğeri ise manevi davalardır. Yani ilk olarak maddi davaları ele almak gerekiyorsa işçinin yaralanması ve bu yaralanma nedeni ile bedenen bir iş görememe durumunun oluşması karşılığında alınacak tazminat olarak karşınıza çıkıyor. Bunun yanında ruh sağlığının bozulması karşılığında da yine manevi bir tazminat alınma durumu oluşuyor. Eğer ki burada işçinin ölümü söz konusu oluyorsa hem maddi hem de manevi tazminatı ailesi alacaktır. Doğu Mahallesi iş kazası avukatı ile birlikte hareket etmek, çok daha mantıklı hamle yapmak adına önemlidir.

İş Kazaları Neden Artıyor?

Günümüzde iş güvenliği ve sağlığı yasalarının bu kadar sıkı tutulduğu dönemde neden iş kazalarının arttığı önemli bir sorudur. İlk olarak iş sağlığı ve güvenliği kapsamında yasalar olsa da denetimlerin sık yapılmıyor olması bu kazaların en önemli nedenlerinden biridir. Genel olarak işçilerin işyerlerinde başına gelen kazalarda davalar açılabilir. Ama kazanın ille de işyeri içerisinde meydana gelmesi gerekmiyor. Aynı zamanda eğer ki işçi iş için dış ortamda bulunuyorsa ve başına bir kaza geliyorsa bu durum da yine iş kazası olarak kabul ediliyor. Doğu Mahallesi iş kazası avukatı ile görüşmeler yaparak hangi durumların iş kazası olarak belirtildiğini öğrenebilir, bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bunların yanında İstanbul gibi bir yerde iş kazalarının hayli sık yaşandığını da unutmamalısınız.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dogu-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dogu-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dogu-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dogu-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/dogu-mahallesi-avukat.html

“Doğu Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara