Boşanma Avukatı Tel No

İnsanlık geçmişte günümüze doğru gelindiğinde geçen zamana bakıldığında insanların birçok kez değişik buluşlar, değişik icatlar yaptığını görüyoruz. Kimi buluşlar insanlara çok faydasız olurken kimisi de cağın gereksinimlerine fazlaca ayak uydurup insanlık adına büyük bir adım olmuştur. Bu icat ve buluşların basında ise telefon gelmektedir. Telefon icadı ile insanlar birbirilerine yakınlaşmış ve daha ileri iletişim seviyesine atlamışlardır.

Çağımızın gereksinimleri arttıkça  teknoloji ilerlemiş ve insanlar emlakçı doktor veya ihtiyaç duyulan gereksinimi sokaklarda gezerek değil çevresinde bulunan insanlardan telefon numarası alarak giderebilmekte, sonuca daha hızlı ulaşabilmektedir

Evlenmek ne kadar doğal bir şey olsa da yürümeyen evliliklerin sonucu olarak boşanmak da o kadar doğal bir hal almaktadır işte tam bu evrede insanlar boşanmaya karar verdiklerinde bir boşanma avukatı bulmak isteyeceklerdir. Bu yüzden çevresinde bulunan insanlardan boşanma avukatı telefon numarası bulabilir ve alabilir. Aldığı bu numara ile kafasında bulunan sorulara cevap bulabileceği bir avukata danışabilir

Çevremizde boşanma avukatı telefon no bulabileceğimiz birileri yok ise teknoloji bu kadar ilerlemiş iken; sokakları dolaşıp cadde cadde gezmek yerine, tamda bu anlamda yine bir buluş olan internet karsımıza çıkmaktadır.

İnternetten boşanma avukat tel no bulmak

Eşi ile sorun yaşayan birisi boşanmak amacı güdüyor ise boşanma avukatı telefon no diye arama yaptırdığında hemen bir telefon numarası bulabilir ve hızlı bir çözüm için bir adım atmış olur.

Kimi zamanda sosyal medya hesaplarında bu arayışlara cevap olabilmekte aradığı numarayı veya gereksinimi bu şekilde çözmektedir.

Daha kesin ve daha hızlı çözüm elde edebilmek için arama motorlarına bulunduğunuz semt yada mahalle yada ili yazarak da telefon no bulanabilir.

Ayrıca avukat arama motoru sayesinde de istenilen avukata ulaşmamız mümkün olmaktadır

Öncelikle derdimizi anlatabilmek için pratik bir zekaya sahip olmamız gerekmektedir. Karsımızdaki hukukçuya derdimizi  kolay anlaşılır bir şekilde anlatalım ki ilerleyen zamanlarda hukukçumuzun bizi korumak maksatlı zor anlar yasamamasına engel olalım.

Boşanma surece kimi zaman kısa zaman sürse de bazen uzun zamanlar almakta ve süre uzayınca boşanma sureci insanlar ve çiftler için sancılı bir süreç olmaktadır.

Doğru avukat secimi önemlidir ve avukatlarında kendi içinde uzmanlık alanları olduğunu bilmemiz ve ona göre bir avukat secimi yapmamız bize daha faydalı olacaktır. Her avukat bize yardımcı olmaya bilir hukuksal açıdan da sıkıntı yaşamamak adına doğru avukatı seçmek gerekmektedir.

Reklam yolu ile boşanma avukat tel no bulmak

Ülkemizde avukatların reklam yapma yasağı olduğu için reklam yolu ile avukat bulma avukat tel no bulmak imkânsızdır. Avukatlar ne avukatı olduğunu beyan bile edemezler.

Adliye çevresinde yakınında boşanma avukat tel not bulmak

Adliye yakınında çoğunlukla avukatlar olduğu için buralarda yapabileceğimiz gezinti sayesinde bir çok avukat tel no bulabiliriz. Şu bir gerçek ki; burada bulduğumuz avukat no ile avukatın ne avukatı olduğunu, hangi davalara baktığını, birebir görüşme yapmadan anlaşılmamız mümkün değildir. Halk arasında yaygın bir tabir vardır. Adliyeye yakın olan avukatlar iyidir diye..  Buda çok yanlış bir tabirdir

Bir avukat sayesinde boşanma avukatı tel no bulmak

Alanında uzmanlaşmış bir avukata danışarak boşanma avukatı bulunabilir . Boşanma avukatı bulmak için bir avukatla anlaşılabilir ve anlaşılan avukat size uygun bir boşanma avukatı bulabilir.

Yukarıda bahsedilen yöntemlerle kişiler boşanma avukat tel no bulabilirler.

Boşanma avukatları genel olarak Türk medeni hukukunun bir alt dalı olan aile hukuku uyuşmazlıklarına bakan avukatlar olduğu için halk arasında aile avukatı olarak da adlandırılır. Aile avukatları boşanma, velayet ve mal paylaşımı gibi davalara bakarlar. Belirtilen yöntemlerle bulunan boşanma avukatı sayesinde evlilik birliğini devam ettiremeyen çiftler dava açmadan önce hukuksal açıdan bir boşanma avukatına başvurmalıdır. Sürecin daha hızlı ilerlemesi ve sağlıklı olması açısından boşanma avukatından yardım almaları iki taraf açısından daha iyi olacaktır.

Boşanma davası açılması

Boşanma davaları genel olarak ikiye ayrılırlar

  • Anlaşmalı boşanma
  • Çekişmeli boşanma

Anlaşarak boşanma davalarında; taraflar, her konu üzerinde anlaşmaya varmıştır. Nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi konularda hemfikir olmuşlardır ve anlaşarak boşanabilirler. Anlaşarak boşanma; kısa sürer, tek celsede bitebilir.

Çekişmeli boşanma davalarında ise; taraflardan biri boşanmak istemeyebilir veya herhangi bir konu üzerinde anlaşmaya varılmadığından, dava çekişmeye gitme durumunda kalmıştır. Çekişmeli boşanma davaları uzun süren davalardır.

Boşanma davası açmaya karar veren taraf, bulunduğu yerin bağlı olduğu aile mahkemesine gitmelidir. Boşanma davasının görülebilmesi için önce bir dilekçe ile aile mahkemesine boşanma avukatı ile başvurulmalıdır

Boşanma davalarında karşılaşılan durumlar

  • Velayet
  • Nafaka
  • Mal paylaşımı

Velayet

Boşanmanın getirdiği bir sonuçta velayettir. Eğer ki; birliktelikte reşit olmamış bir veya birden fazla çocuk var ise, bu durumda çocuğun yasam şartları göz önünde bulundurularak çocuğun kime velayet edileceği belirlenmesi gerekmektedir. Velayet, çocuğun korunması ve temsil edilmesi için öngörülmüş hukuksal haklardır.

Çocuğun doğru ve sağlıklı gelişimi için , ihtiyaçlarının karşılanması ve hoş görülü ortamda yetiştirilmesi gerekir. Yetişkin olmayan çocukların velayeti anne babaya aittir. Yasal bir neden olmadıkça da velayet anne babadan alınmaz. Anne babanın evlilikleri sürdüğü müddetçe velayet anne babanın ikisine aittir.

Anne yada babadan biri vefat ederse velayet hayatta kalana aittir. Anne babanın boşanması durumunda ise hakimin kararı ile belirlenir. Eğer anne baba evli değillerse çocuğun velayeti anneye aittir.

Anne bakamayacak durumda ise veya ölmüş ise velayet babaya yada mahkeme tarafından belirlenen vasiye verilir.

Eğer, anne baba çocuğu ile ilgilenmeyip ona kötü davranışlarda bulunuyorsa, mahkeme kararı ile çocuk bir ailenin yanına yada bir kuruma yerleştirilebilir.

Nafaka

Boşanma davası devam ederken ve ya boşanma işleminin sonunda maddi durumu kötüleşecek kişiye bağlanan ücrettir. Her nafaka türü için farklı şartlar gerekmektedir.

Nafaka türleri

  • Tedbir Nafakası: Boşanma davası devam ederken alınabilecek nafaka tedbir nafakasıdır. Tedbir nafakası sadece boşanma davası devam ederken alınabilir. Dava bittiğinde bu tedbir nafakası ödenmez
  • İştirak Nafakası: Dava sonuçlandığı zaman ise alınabilecek 2 çeşit nafaka vardır. Bunlardan biri iştirak nafakası yani çocuk için ödenen nafakadır.
  • Yoksulluk nafakası: Boşanmadan dolayı yoksulluğa düşen ve daha az kusurlu olan tarafında talepte bulunabileceği nafaka türüdür.

Nafakanın ne kadar olacağı hâkim tarafından karşı tarafın ekonomik durumuna göre belirlenir.

Belirli bir zaman geçtikten sonra nafakanın yetmemesi durumunda karsı tarafa nafaka artırım davası açılabilir. Nafaka artırım davasını açmanın da belirli şartları vardır. Çocuğun okul masraflarının artması, hayat şartlarının değişmesi ve kira bedelinin artması gibi bazı şartlar aranmaktadır.

Mal paylaşımı

Boşanmanın getirdiği hukuksal  bir soncuda mal paylaşımıdır. Eşler, boşanmamın getirdiği duygusal olarak ortak hareket etme durumunu ortadan kaldırdığı için ekonomik olarak ortak hareket etme durumuda ortadan kalkmış olur. Ve böylece boşanma sürecinde mal paylaşımı yapılırken taraflar arasındaki ortaklığın niteliği, boşanma davalarının ve mal paylaşımı davalarının konusu olmaktadır. Buna göre; eşlerin tabi oldukları yasal mal varlığı doğrultusunda boşanma sürecinde mal paylaşımı yapmaları gerekir. Mal paylaşmış eğer ki; mal paylaşım sözleşmesi yapılmış ise bu sözleşme gereğince hareket edilir. Herhangi bir sözleşme söz konusu değil ise mal rejimine göre paylaşım yapılmaktadır.

Bosanma avukati ne kadar?
Boşanma avukatı ücretlendirmeleri farklılık sağlar. Buradaki anlaşmalı boşanma avukatı ile çekişmeli boşanma avukatının ücreti aynı değildir.
Boşanmada Devlet avukat veriyor mu?
Boşanma davalarında devletin Avukat ataması mümkün. Ancak kendi özel avukatınız bulunduğu takdirde davada bu avukatta birlikte bulunabilirsiniz.
Bosanmak icin ilk ne yapilmali?
Boşanmak için ilk olarak görevli mahkemeye dilekçe verilmesi gerekir. Bu dilekçe içerisinde ki bilgiler hukuki boyutta geçerlilik kazanacak şekilde olmalı. Mahkeme dilekçeyi onayladığı takdirde boşanma davası açılır.

İlginizi Çekebilir;

Haksız Arama Suçu ve Cezası (TCK 120)

Avukat Numarası İstanbul

Doğu Mahallesi İş Kazası Avukatı

Aldatan Eş Nafaka Alabilir mi?

Boşanma Davasında Mal Paylaşımı

“Boşanma Avukatı Tel No” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara