İçindekiler

Fındıklı Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Fındıklı Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanmak her zaman bir çırpıda olmayabilir. Eşler boşanma davası aşamasında birbirlerine hiç göstermedikleri yüzlerini ortaya koyabilirler. Bu da oldukça yıpratıcı bir süreçten geçeceğinizin habercisidir. Durumu hafifletmek adına profesyonel bir destek almanız çok daha iyi olacaktır. Fındıklı mahallesi boşanma avukatı ile iletişime geçerek bu durumu en az hasarla atlatma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Boşanma davaları ister Maltepe sınırlarında isterse de başka bir bölgede olsun, eğer dikkat edilmezse kişilerin başına çok büyük çorap örebilir. Bunun sebebi de genellikle karşı tarafın bir avukat ile işlemlerini sürdürmesi ancak bir tarafın yalnız hareket etmesidir. Avukatlar kanunun işleyişini çok daha iyi bildikleri için müvekkillerini hangi aşamada ne yapılması gerektiği konusunda uyarır ve planlı bir şekilde davaya yaklaşır.

Boşanma Davalarında Vekalet Vermenin Önemi

Fındıklı mahallesi boşanma avukatı ile mutabık kaldığınızda öncelikle en büyük kazancınız zaman olacaktır. Çünkü resmi işleri sizin yerinize avukat halleder. Boşanma davalarında davanın takibi ve gerekli adımların tam vaktinde atılması büyük önem taşır. Kanun hem itiraz için hem de belirli evrakların teslimi için belirli süreler tespit etmiştir. Eğer bu sürelere hakim olunmuyorsa kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Örneğin terk davalarında davanın görülebilmesi için evi terk eden kişiye bir ihtar verilir ve iki ay içinde evine dön çağrısı yapılır. Eğer bu konuyla karşı karşıya gelmişseniz ve zamanında dönüş yapmamış veya verilen ihtara itiraz etmemişseniz söz hakkınız oldukça kısıtlanır. Ancak bu durumda Fındıklı mahallesi boşanma avukatı gibi bir profesyonelin tavsiyeleri ile hareket ettiğinizde durumdan çok zarar görmeden çıkabilirsiniz. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.

Boşanma Davalarında Nafaka Belirlenmesi

Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu’nun 175. Maddesine göre  boşanma yüzünden yoksulluğa düşecek taraf, kusuru daha ağır olmamak koşuluyla geçimi için diğer taraftan malî gücü oranında süresiz olarak nafaka isteyebilir. Bu nafaka hakim tarafından belirlenecek koşullarda ve tarafların her ikisine de adaletli yaklaşılarak belirlenir.

Nafaka üzerine İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinde devam eden çekişmeli boşanma davaları vardır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/findikli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/findikli-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/findikli-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/findikli-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orta-mahallesi-bosanma-avukati-2.html

 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara