Fındıklı Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Bir ya da birçok arabanın karıştığı trafik kazalarında ölen kişilerin ardından yakınları maddi ve manevi tazminat davaları açıyor. Kaza sonrasında bilir kişi ve uzmanlar tarafından yapılan araştırmada, kazanın nedeni belirleniyor. Ölen kişinin yakınları, kazanın olma nedenine bağlı olarak hak talep ediyor. Maltepe ilçesinde bulunan ofisimizde avukatlarımız, mağdur olan kişilerin haklarını talep etme konusunda yardımcı oluyor. Fındıklı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı, tecrübe ve bilgileri dahilinde maddi ve manevi tazminat davalarıyla ilgileniyor.

Ölümlü Trafik Kazası Sonrasına Açılan Davalar

İhmaller zincir sonrasında, trafik kazasında hayatını kaybeden kişinin yakınları maddi ve manevi tazminat davaları açma hakkına sahip. Açılan davalar, TC Anayasası dahilindeki maddelere göre ilerletilir. Mahkemeye çıkan kişilerin haklı ve haksızlığı belirlendikten sonra, Anayasaya göre tazminat miktarı belirlenir.

Trafik kazasına neden olan kişi, ölen kişilerin yakınları tarafından açılan davadan sorumludur. Aracı kullanan ve birinin hayatını kaybetmesine neden olan kişi tazminat ödemekle yükümlüdür. Tazminat davaları, maddi ve manevi olarak ikiye ayrılır. Ölen kişinin yakınları her iki tazminat davasında haklarını arayabilir. Fındıklı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı, tazminat hakkı sahibi kişilerin davalarını takip eder. Davalarda ölen kişinin annesi, babası, kardeşi, çocukları, eşi, nişanlısı gibi yakınları maddi ve manevi tazminat isteme ve alma hakkında sahiptir.

Maddi Ve Manevi Tazminat Davaları

Maddi tazminat davasında, ölen kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin haklarıdır. Fındıklı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı, destekten yoksun kalma tazminat davalarıyla ilgilenir. Avukatlar mahkemelerde sağlıklı bir iletişim ve mağdur kişinin haklarını korumaktadır. Mahkemelerde, trafik kazası sonucu ölen kişinin ekonomik durumu ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler belirlenir.

Trafik kazası sonrası yakınını kaybeden kişilerde oluşan elem, keder ve üzüntünün karşılığı olarak manevi tazminat davasında belirli bir miktar talep edilir. Kazanın olduğu bölgedeki mahkemelere giden kişiler maddi ve manevi tazminat davası açabilir. İstanbul mahkemeleri, her gün birçok tazminat davaları ile ilgileniyor. Kazalarda sigorta şirketleri, kazaya neden olan sürücü ve kazanın farklı nedenlerine bağlı olarak ölümlü trafik davaları açılıyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/findikli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/findikli-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/findikli-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yali-mahallesi-avukat-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

Hemen Ara