İçindekiler

Gülsuyu Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Gülsuyu Mahallesi Boşanma Avukatı

Yaşadığınız yer Maltepe ilçesi sınırlarında kalıyorsa boşanma konusunda avukat bulmanız da çok problem olmayacaktır. Çünkü burada alanında tecrübeli birçok avukat bulabilirsiniz. Gülsuyu mahallesi boşanma avukatı arayışlarınızda da birçok seçenekle karşılaşabilirsiniz.

Boşanma Davalarında Neden Vekalet Verilmelidir?

Bir boşanma davasının durumuna göre birçok aşaması olabilir. Her aşaması da dikkatli bir şekilde takip edilmelidir. Eğer takip aşamasında gözden kaçan bir şey olursa davanın bütün seyri değişebilir. İşte bu noktada avukat ile birlikte hareket etmenin önemi açığa çıkar. Çünkü avukatlar bu konuda ortalama bir vatandaştan çok daha tecrübelidir. Hem bu işim eğitimini aldıkları için hem de benzer birçok davaya girdikleri için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini ve ne zaman ne yapılması gerektiğini çok iyi bilirler. Hele ki boşanma davaları konusunda uzmanlaşmış bir avukat tuttuysanız işiniz çok daha kolaylaşacaktır. Bu yüzden Gülsuyu mahallesi boşanma avukatı size bu konuda avantaj sağlar.

Boşanma Davalarında Nafaka Belirlemesi Nasıl Yapılır?

Boşanma davalarında en çok karşılaşılan konulardan biri de nafaka konusudur. Eşlerden bir tanesi eğer evlilik bitince şu anda olduğu halinden daha yoksul bir duruma düşeceğini iddia ediyorsa diğer taraftan nafaka isteminde bulunabilir. Bu nafaka süresiz şekilde verilir. Hakim bazı şartlara göre ne kadar nafaka ödeneceğine karar verir. Eğer bir nafaka davasının içindeyseniz muhakkak Gülsuyu mahallesi boşanma avukatı bulup danışmanız gerekir. Çünkü nafakaya itiraz davası da açılabilir.

Nafakanın nasıl ödeyeceğine de hakim karar verir. Eğer durum  uygunsa tek seferde ödenmesine karar verilebilir. Ancak genel uygulama bu miktarın irat şeklinde ödenmesidir.

Nafaka miktarı belirlenirken hakim her iki tarafında şartlarını gözeterek karar verir. Burada amaç nafaka isteyen kişinin hayatını idame ettirebilmesi için bir destek sunulmasıdır. Ancak nafaka ödemeye mahkum edilen kişinin de bu durum karşısında mağdur olmayacağı şekilde bir miktar belirlemesi yapılır. Hakim ödenecek nafakayı belirlerken çocuk sayısına ve eşlerin ekonomik durumlarına göre bir karar varır.

İstanbul, nafaka temalı boşanma davalarının çok fazla karşımıza çıktığı şehirlerden bir tanesidir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gulsuyu-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gulsuyu-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gulsuyu-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gulsuyu-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gulsuyu-mahallesi-isci-avukati.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara