Kavakpınar Mahallesi İş Kazası Avukatı

İşverenler ile işçi arasında belirli bir iletişim olmalıdır. Bu iletişim ise iş hukuku dünyası üzerinden değerlendirilmektedir. İşçilerin iş yerine ve işverenlerine karşı bir sorumluluğu olduğu gibi işverenlerin değişti üzerinde sorumlulukları vardır. Özellikle işçinin can güvenliğinin korunması işverenin en önemli sorumlulukları arasında yer almaktadır. Bu sorumluluk sayesinde kazalardan ve verimin düşmesinden korunmak söz konusu olacaktır. Genel olarak Kavakpınar Mahallesi iş kazası avukatı iş hukuku konusunda sizlere tüm bilgileri verecektir. İş kazalarında da yine aynı avukatlardan yardım almanız söz konusu olacaktır. Pendik bölgesinde pek çok hukuk bürosu bu konuda size yardımcı oluyor.

İş Kazalarında İş Hukuku Durumu

Söz konusu bir iş kazası olduğu zaman işçinin belirli hakları bulunmaktadır. Bu haklara göre dava açmanız söz konusu olacaktır. İlk olarak bedensel bir zarar almışsınız ve bu zarar ömrümüzün sonuna kadar sizinle birlikte kalacaksa o zaman maddi tazminat davası açmanın ve bu dava üzerinden en yüksek tutarı kazanmanız söz konusu oluyor. Bunun yanında kaza ile birlikte ruhen kendinizi kötü hissediyor olabilirsiniz. Psikolojinizin etkilendiğini düşünüyorsanız manevi tazminat davası açmak da kolay olacaktır. Özellikle kazalardan sonra işçilerin ölümü ile birlikte ailelerin en çok açmış olduğu dava manevi tazminat davasıdır. Kavakpınar Mahallesi iş kazası avukatı bu konuda sizlere tüm detayları sunacak ve sizlere her şekilde yardımcı olacaktır.

İş Kazalarının Artışı

Türkiye’nin genelinde bakıldığı zaman iş sağlığı ve güvenliği ne yazık ki tam olarak sağlanamıyor. Buna İstanbul da dahil olmak üzere iş sağlığı ve güvenliği konusunda eksiklikler söz konusu oluyor. Dolayısıyla iş kazalarının artmış olması işverenlerin sorumsuz olduğu anlamına geliyor. İşyerinde ya da işyerinin dışında iş saatleri içerisinde işçinin kaza geçirmesi sonucunda ortaya çıkan durum iş kazası olarak belirtilecektir. İş kazası söz konusu olduğunda ise maddi ve manevi tazminat davasının açılması mümkün olacaktır. Bu konuda iyi bir avukattan yardım almak her zaman verimli bir dava seyri için önemlidir. Özellikle zamanaşımının 10 yıl olması bu süre içerisinde sonuç almanız da büyük bir etkendir. Kavakpınar Mahallesi iş kazası avukatı bu konuda tüm bilgi ve deneyimlerini sizlere sunacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kavakpinar-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kavakpinar-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kavakpinar-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kavakpinar-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kavakpinar-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

“Kavakpınar Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara