0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kavakpınar Mahallesi Boşanma Avukatı

Evlenmeler her zaman planlandığı ya da hayal edildiği gibi olmayabilir. Bu yüzden evlendikten sonrasında var olan süreçlerin iyi bir şekilde analizleri yapılabilmelidir. Özelikle boşanma konuları varsa bu analizler ayrı bir husus taşır. Pendik ilçesinde yer alan Kavakpınar Mahallesi boşanma avukatı çalışmaları, ihtiyaçlarınıza göre bir deneyimli avukatlık hizmetini boşanmalara göre sağlar. Aile Hukuku bu bağlamda çiftlerin haklarının korunması anlamında geliştirilmiş ve düzenlenmiştir. Burada bir takım yasalara bağlı kurallar vardır ve yasalara göre yine davalar yürütülerek, mahkemelerce sonuçlar üretilmektedir. Önemli olan boşanma hususunda, velayetin, tazminat ve nafaka dahil olmak üzere mal paylaşımlarının yapılmasında iyi bir avukat ihtiyacıdır. Avukat Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu üzerinden, müvekkilin ihtiyacı olan sistemi ve yöntemi seçerek, bir yol izlemektedir.

Boşanma Davaları ve Genel Yapıları

Boşanmaların kanun nezdinde geçerli sayılan bir takım sebepleri vardır. Bu sebepler kanıt ile sunulduğunda davayı açan taraf yaşadığı o mağduriyeti hukuk üzerinde bulabilmektedir. Bunlar, eşin onurunun kırılması, aldatılması, şiddet görmesi, eşinin haysiyetsiz yaşamı olması ve akıl sağlığının bozulması, terk edilmesi gibi bir takım etkenleri barındırır. Bunlar yasalar hususunda belirtilen etkenlerdir fakat bunun gibi durumlar gerçekleşmediği zamanda Kavakpınar Mahallesi boşanma avukatı çalışmalarının sağlandığını görebiliyoruz. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları bu iki temel davaların arasında yerini alır.

Anlaşmalı Boşanma: Eşlerden birinin boşanmak istemesi ve ortak kararın bundan sonra alınmasıyla başlar. Burada boşandıktan sonra ortak menfaatler önemlidir ve bu menfaatler mal paylaşımından velayet ve tazminata kadar gidebilmektedir. Ayrıca bu tür boşanmalarda çocuk bulunuyorsa mahkeme o çocuğun yararını da düşünerek bir karara varabilmektedir.

Çekişmeli Boşanma: Bu boşanmada ise eşlerden biri dava açarak süreci başlatabilir. Mahkeme burada eşlerdeki kusur değerlerini tespit ederek bir durumu yönetmektedir.

Boşanmalarda Avukatlar

İstanbul boşanma süreçlerinin yoğun olarak yaşandığı illerimizin başında gelir. Buna etken olarak sebepler ne ise avukatlık hizmetinde mutlaka tecrübeli bir bakış açısı gerekir. Kavakpınar Mahallesi boşanma avukatı olarak verilen hizmette bunu taşır. Avukat Mehmet Ali Helvacı hukuk bürosu çerçevesinde yıllardır süren bilgi birimi ve tecrübe ile boşanmalara dair tüm süreçler, uygun bir merkez etrafında pratik çözüm yolları ile sürdürülür.

Call Now Button