0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kordonboyu Mahallesi Avukat

Hukuk insanların toplum içinde uyması gereken zorunlu kurallar bütünlüğüdür. Ancak her ne kadar tanımında zorunlu kurallar denilse de bazen bireyler bu kurallara uymaz ya da iki ve daha fazla kişi arasında bu kurallardan doğacak anlaşmazlıklar oluşur. Bu gibi durumlarda Kartal ilçesinde yaşıyorsanız Av. Mehmet Ali Helvacı size yardımcı olur. Kordonboyu Mahallesi Avukat olarak da bilinen Av. Mehmet Ali Helvacı boşanma durumunda gayrimenkul anlaşmazlıklarında miras sorunlarında icra hukukunda ceza hukukunda iş kazaları durumunda ve işçi sözleşmeleri gibi durumların her birisinde avukatlık hizmeti verir.

Uzun yıllardır bu bölge genelindeki davalarla ilgilenen Av. Mehmet Ali Helvacı bu davalarında başarılı sonuçlara ulaşmaktadır. Bu nedenle bu tarz davalarınızda gerek bilgi gerekse de savunma amacıyla Helvacı avukatlık hukuk bürosundan yardım isteyebilirsiniz.

Boşanma Davaları

Kordonboyu Mahallesi Avukat kategorisinde bulunan Av. Mehmet Ali Helvacı boşanma davalarına da bakmaktadır. Anlaşmalı boşanma ya da çekişmeli boşanma durumları fark etmeksizin bireylerin haklarını savunur. Her iki boşanma türünde de davanın açılması için yapılması gereken başvurular ve dilekçeler kısmında size yardımcı olur. Bu sayede daha net bir şekilde ve doğru adımlarla boşanma davanızı aile mahkemesinde açarsınız.

Av. Mehmet Ali Helvacı çekişmeli boşanma davalarında karşı tarafın avukatıyla da sürekli görüşmeler yapar ve buna göre bir anlaşma bulmaya çalışır. Mal varlığı paylaşımı ve çocuk velayet durumunun planlanmasında müvekkiline bilgisi ve deneyimi ile yardımcı olur.

İş Hukuku Davaları

Toplum içinde işçiler ve işverenleri arasında da bir iş hukuku bulunur. İşçilerin çalışma şartları yaptıkları sözleşmelerle belirlenir. Ancak ülkemizde bu sözleşmeler geçersiz sayılarak işçilere çok fazla yük bindirildiği olur. Bu gibi durumlarda Kordonboyu Mahallesi Avukat kapsamında Av. Mehmet Ali Helvacı dan yardım isteyerek kendi hakkınızı arayabilirsiniz.

Sözleşmede yazan çalışma saatleri maaş tutarı ve maaş düzeni unsurlarına uymayan işverenlere maddi tazminat davaları açılabilir. Mesaiye kalınan çalışma saatlerinin ücretinin alınması yatırılmayan maaşların yatırılması ve tazminat konusundaki sıkıntıların giderilmesi için İstanbul ilinin uzman iş hukuku avukatlarından olan Av. Mehmet Ali Helvacı dan yardım istenilebilir.

Call Now Button