0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kordonboyu Mahallesi İşçi Avukatı

Yurt içinde veya yurt dışında çalışılırken iş kanunlarına uyulmaması halinde doğrudan Kordonboyu Mahallesi işçi avukatı ile görüşme gerçekleştirilerek sürecin nasıl lehinize çevrilebileceğini öğrenebilirsiniz. İş hayatınız boyunca karşılaşabileceğiniz problemleri kendiniz çözmeye çalıştığınız taktirde genellikle olumlu sonuca ulaşamazsınız fakat doğrudan avukatla iletişime geçerseniz ve dava açılmasını talep ederseniz ise tazminat elde edebilirsiniz.

Mola Hakkı Ne Kadar?

Molayla birlikte bazı özel dinlenme girişiminde bulunulabilecek ve herhangi bir şekilde bu süre zarfında çalışılması talep edilmeyecektir. Bu zaman dışarıda veya mola için ayrılan bir ortamda değerlendirilmek isteniyorsa, işverenin işçiyi arayıp işe çağırması gibi bir durum söz konusu olamaz. Eğer çağırırsa ve işçi gelmezse, bunu gerekçe göstererek işten çıkarması veya mobbing yapması halinde ise Kordonboyu Mahallesi işçi avukatı ile iletişime geçmeniz ve doğrudan mola hakkınızın ihlal edildiğini söylemeniz gerekecektir. Bunun sonucunda tazminat talep edilebilir ve oldukça başarılı bir şekilde süreç sizin lehinize olacak biçimde yönetilebilir. Günümüzde özellikle molalarda ve yemek aralarında işçiler tamamen özgürdür ve mola biter bitmez çalışmakla yükümlü olarak gösterilebilirler. Kartal semtinde avukata başvurarak bilgi edinebilir ve sürecin ne şekilde işlemesi gerektiği, haklı olup olunmadığıyla ilgili görüşe ulaşılabilir.

Kıdem Tazminatı Nasıl Belirlenir?

Özellikle günümüzde kıdem tazminatıyla ilgili binlerce soru soran kişi bulunuyor ve sorular da genel olarak sürekli aynı olduğu için bireylerin bunları öğrenmek için araştırma yapmadığı anlaşılabiliyor. Kordonboyu Mahallesi işçi avukatı ile birlikte günümüzde doğrudan yenilenen imkanlar doğrultusunda girişimlerde bulunulabiliyor. Eğer bir işçi çalışmış olduğu kurumda 1 yılı doldurmuşsa, doldurduğu yıl için 30 günlük bir kıdem tazminatı kazanabiliyor. Bu tazminat da bir günlük ücret belirlenerek 30 ile çarpılmasıyla mümkün oluyor. Çarpma işleminin gerçekleşmesiyle birlikte 1 yıl çalışıldığında eğer işten çıkarılma durumu ortaya çıkarsa, kıdem tazminatının da ödenmesi beklenecektir. Vergiden muaf bir şekilde ödenecek olan bu tazminatta her tam yıl için bir aylık maaş alma imkanı vergiye tabii tutulmaz. Sözleşmenin feshi doğrultusunda mevduattaki en yüksek yasal faiz uygulanarak İstanbul genelinde tazminat avukat aracılığıyla talep edilebilir.

Call Now Button