Orhantepe Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kira işlemleri ve buna dayalı gelişen problemlerin giderilmesi, kira hukuku kapsamında yapılır. Kartal ’da hizmet sunan ve bunu uzun yıllardan beridir sürdüren Avukat Mehmet Ali Helvacı, kiraya ilişkin yaşanan tüm hususları, olması gereken bir yasal çerçevede hukuka uygunluk düzleminde gerçekleştirir. Bunu Orhantepe Mahallesi kira hukuku avukatı olarak sağlamasının yanı sıra, tecrübesi ile sağladığı tüm çözümler, danışmanlık hizmeti ile de desteklenmektedir. Böylece ev sahibi ve kiracı arasında yaşanan pürüzlerin giderilmesi ve bunların çok yönlü avukatlık hizmeti ile gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Hukuk yolu ile korunmak ve yaşanan problemin giderilmesini sağlama yolunda dilediğiniz zaman arayarak iletişim kurabilirsiniz.

Kira Hukuku Çok Yönlüdür Ve İnsanlar Bu Yönün Ana yapıtaşıdır.

Kira hukukunun gelişmesinde, gelişen süreçler, kira ile kiracı arasında yaşanan bir takım problemlerin etkileri büyük olmuştur. Bu yüzden de günümüzde var olan birçok temel problem aslında geçmişten gelen bir takım problemleri de barındırıyor. Konuya yaklaşımlarda böylece tecrübeli bir bakış açısını ortaya koymaktadır. Avukat Mehmet Ali Helvacı Orhantepe Mahallesi kira hukuku avukatı olarak;

  • Kira sözleşmelerinin düzenlenmesinden onların takibine,
  • Kira sözleşmesinin feshi işlemlerinde,
  • Kiralanan mülkte yapılacak tadilat ve tamirat işlemlerine,
  • Kirada meydana gelecek zamlar ve indirimlere,
  • Kiranın vaktinde doğru miktarda ödenmediği zaman ilgili süreçlerin işlenmesine,
  • Kiralayanın gerektiği gibi davranmaması ve mülke zarar vermesi

Konuları, kira hukukun kendi içerisinde ne kadar çok alana yayıldığını gösterir. Burada önemi olan bu sorunlar ve gelişebilecek diğer problemlere karşı alınabilecek önlemlerin iyi bilinmesidir. Hukuk yolu da burada devreye girmektedir.

Kira Hukukunda Avukat Nasıl Olmalı?

Avukatların mutlaka ilgili sorunların dilinden anlaması ve nerede ne zaman yaklaşımı uygun kriterde gerçekleştirebileceğini bilmesi gerekiyor. İstanbul gibi büyük bir ilde bir dizi sorunlar olabileceği bilinmeli ve bunun hukuki çerçevede mutlaka çözülmesi de gerekir. Avukat Mehmet Ali Helvacı, 2006 senesinden beridir sürdürdüğü avukatlık işlemlerinde kira hususlarına bağlı birçok dava görmüş ve danışmanlık hizmeti de sağlamıştır. Bundan dolayı da kira hususunda yaşanan tüm problemleriniz için Orhantepe Mahallesi kira hukuku avukatı başvuruda bulunabilir ve sorularınız varsa her birine yanıt bulabilirsiniz.

Tahliye Talepli İcra Takibi
Mülk sahibi kişiler, kiracıları tarafından ödenmesi gereken tutarları alamadıkları takdirde icra takibine başvurabilmektedir. İcra Daireleri’ne giderek kişilerin gerekli makbuz ve belgelerle beraber başvurmasıyla beraber bu süreç başlayabilmektedir. Bunun yanında kişiler eğer isterlerse kişilerin mülklerinden çıkmaları adına bu süreci tahliye talebiyle beraber de açabilmektedir. Bu noktada kişiler hem borçlarını devlet kontrolünde ödemek durumunda kaldığı gibi hem de tahliye emriyle beraber bulundukları mülkleri boşaltmak zorunda kalırlar.
Kira Kaç Gün Gecikirse İhtar Çekilir
Kirada bulunan kişilerin kiralarını belirlenen günde ödemeleri zorunlu bir durumdur. Ancak mülk sahibinin kendi iradesine bağlı kalarak bu durum değişebilmekte ve kişileri idare etmek hususunda kiracı konumunda olan kişiler daha geç ödeme yapabilmektedir. Ancak bu noktada eğer mülk sahipleri isterse kira gecikmesinin yaşandığı ilk günden ihtar çektirmeye hakkı bulunmaktadır. Bu ihtarla beraber kiracılara 30 günlük bir süre verilmektedir. Şayet bu süre içerisinde kişiler ödemelerini yapmazlarsa kira sözleşmeleri feshedilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhantepe-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhantepe-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhantepe-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhantepe-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/orhantepe-mahallesi-avukat.html

“Orhantepe Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara