0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Orta Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Kiralama faaliyetleri her zaman anlaşıldığı gibi gitmeyebilir ve bazı pürüzler yakın zaman içerisinde ya da ilerleyen süreçlerde oluşabilir. Yaşanan kira problemleri Kartal ilçesi ve çevresinde de büyük problemler ve stresli sıkıntılara yol açabilir. Fakat sizin var olan tüm bu streslerinizi gidermenin yolu kira hukukunu iyi bilen bir avukat olacaktır. Orta Mahallesi kira hukuku avukatı olarakta görev yapan Avukat Mehmet Ali Helvacı, yaşadığınız bir dizi problemleri kira hukukuna dayalı olarak çözmektedir. Kiralayan ve kiracı arasındaki yaşanan problemlerin giderilmesinde, hukuki yolu baş temel adım almaktadır. Ayrıca danışman olarak size ne tür adımları atmanız gerektiğine dair yardımcı olarak, kiraya ilişkin hususların çözülmesinde yardımcı olmaktadır.

Kira Hukuku Avukatından Ne Gibi Hizmetler Görebilirim?

Alacağınız hizmet sizin sonunda yararınıza olacak bir imkanı sağlar. Bu nedenle Orta Mahallesi kira hukuku avukatı üzerinden alacağınız hizmetlerin her biri, yaşanan kira problemlerine dayanır. Kira problemi, kiracı-kiralayan-mülk üçlemesi üzerinde genelde meydana gelir. Genel olarak bakıldığında;

  • Kiranın ödenmemesine dayalı olarak açılan tahliye davaları,
  • Bir takım ihtiyaçların gelişmesi ile tahliye davasının açılması ve bunun takibi,,
  • Yeniden imara dayalı olarak açılan tahliye davası,
  • Kira tespit davaları ve bunun takibi,
  • Mülkün kötü amaçlar ile kullanılması ya da kiranın geciktirilmesine dayalı açılan davalar,
  • Kira sözleşmesinin en uygun yasal düzlemde düzenlenmesi,
  • Kira miktarının arttırılmasına yönelik dava,
  • Mülkün hor kullanmasına dayalı olarak açılan tazminat istemi,
  • Kiracının elden kira bedelini ödediğinin ispatına dair hususlar

ve daha fazlası kira hukukuna dayalı olarak meydana gelen süreçleri oluşturmaktadır. Bu yüzden her oluşan sorun ve probleme karşı avukatın bilgi deneyiminin olması ve insanları da bu bağlamda çözerek, iyi bir yaklaşım sağlaması önemlidir. Avukat Mehmet Ali Helvacı ise bunu uzun yıllardır süren bilgi deneyimi ile gerçekleştirmektedir.

Kira Hukuku Sabit Değildir!

Kira hukuku sabit olmamasının nedeni İstanbul üzerinde birçok kiracı ve kiralayanın bulunmasıyla gerçekleşir. Bu yüzden herşeyin en iyi düzlemde sağlanması gerektiğini unutmamakta gerekiyor. Orta Mahallesi kira hukuku avukatı sizin tüm bu ihtiyaçlarınız ve sorunlarınızı giderme yolunda hizmet vermektedir.

Call Now Button