Yalı Mahallesi İş Kazası Avukatı

Herhangi bir sektörde müşterilerin hakları olduğu gibi, aynı zamanda işçilerin de hakları bulunuyor. Yalı Mahallesi iş kazası avukatı ile birlikte her türlü davayı açabilirsiniz ve özellikle de aldığınız hasarın işverenden kaynaklandığını kanıtladığınız taktirde dava kısa sürede sonuçlanabilecektir. Kartal semtinde hizmet veren avukatlar aracılığıyla dava açılabilir ve günümüzde uzuv kayıplarından duyu organlarının körelmesine ve psikolojik rahatsızlıklara kadar pek çok farklı durumla ilgili davanın açılması mümkün olabiliyor. Özellikle günümüzde doğrudan işçilerin haklarının ve iş güvenliğiyle ilgili mevzuatın dikkat alınmaması nedeniyle kazalar artış gösteriyor fakat avukatlarla işçiler haklı bulunarak tazminat alabiliyorlar.

Yoksulluk Tazminatı Nedir?

Eğer işçi çalışamayacak derecede hasar almışsa veya hayatını kaybetmişse, maddi ve manevi olarak bir tazminat davası açılabilecektir. Bu davada aile bireylerine para kazanarak geçimlerini sağlayan bir işçinin hayatını kaybettiği belirtilebilecek ve bu sayede Yalı Mahallesi iş kazası avukatı aracılığıyla tazminat elde edilebilecektir. Günümüzde herhangi bir problem ortaya çıkmaması için avukat tüm süreci takip etmek zorundadır. İşçi eğer 30 yaşındaysa ve emeklilik yaşı 65 ise, 30 yaşında hayatını kaybeden bir işçinin 65 yaşına kadar kaza olmadığı taktirde yaşayabileceği öne sürülüyor. Buna göre de 65 yaşına kadar elde edilebilecek olan gelir, yoksunluk tazminatı doğrultusunda aile tarafından alınabiliyor.

İş Kazalarındaki Mağduriyetler

İş kazalarında mağdur edilen bireylerin hangi durumlar nedeniyle mağdur olduğu da dahil olmak üzere her türlü detay göz önünde bulundurularak işverenin suçu ortaya çıkarılmaya çalışılacaktır. Eğer sadece bir kez iş kazası yaşanmışsa ve şirkette girişten çalışma ortamına kadar her bölgede sağlığı tehdit edebilecek, güvenlik yapısını olumsuz etkileyebilecek bir etkenle karşılaşılmıyorsa dava uzayabilir. Çünkü bazı durumlarda tüm gerekli önlemler alınabiliyor fakat doğrudan işçinin dikkatsizliğinden kaynaklanan fakat çalışma sürecinde oluşan bir hasarla karşılaşılabiliyor. Yalı Mahallesi iş kazası avukatı aracılığıyla doğrudan işçinin hatalı olduğuna dair işveren tarafından yapılan açıklamanın dahi tam tersi bir kanıt sunmak mümkün olacaktır. İstanbul genelinde işçiler sadece fiziksel olarak değil, psikolojik olarak da bazı durumlarda kendini kaybedebiliyorlar. Bu durumun işten kaynaklandığı ve psikolojik sorun nedeniyle fiziksel problem oluştuğu görülürse tamamen farklı bir durum ortaya çıkabilir ve işveren kusurlu bulunabilir.

İs kazası geçirdim
Iş kazası geçiren bir kişinin işverenden kaynaklı bir kazası olmuş ise belirli etmenler uygulanır. Burada dava açılması gerekir. Dava sonrasında tazminat hakkından da yararlanılır.
İs kazasında şikayet süresi
Iş kazası sonrasında yaklaşık 1 yıl kadar içerisinde zamanaşımı mevcuttur. Bir yıl kadar süre içerisinde tazminat, şikayet gibi etmenler yerine getirilmeli. İş kazası sonrasında sonradan bir şikayet durumu mevcut ise yeterli düzeyde kazanım elde edilemez. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi, avukatınızla irtibata geçtiğiniz takdirde edinebilirsiniz.
İs kazası danışma hattı
Iş kazası danışmanlık hizmeti almak istediğiniz takdirde Avukat Mehmet Ali Helvacı’nın gerekli irtibat kanalları üzerinden iletişime geçebilirsiniz. İş kazasında süreç olarak avukata gereksinim duyulur. Bu sebepten dolayı Avukat Mehmet Ali Helvacı aynı zamanda bir rehber olarak yanınızda yer edinir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/trafik-kazasi-tazminat-hesaplama-ve-dava-sureci.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yali-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yali-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yali-mahallesi-is-kazasi-avukati-2.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yali-mahallesi-avukat-2.html

“Yalı Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara