Yeşilbağlar Mahallesi Boşanma Avukatı

Evliliğin bitmesi ne yazık ki her zaman güzel bir durum olmasa da bazı çiftler için bu durumun önemi büyük olabiliyor. O nedenle boşanmaya karar veren çiftlerin ilk olarak aile mahkemelerinde başvurması çok önemlidir. Aile mahkemelerinde boşanma davaları görülebileceği gibi aile mahkemelerinin olmadığı yerde asliye mahkemelerinde de boşanma davaları görülebiliyor. Yeşilbağlar Mahallesi boşanma avukatı boşanmak isteyen bireylere seçenekler sunacaktır. Öncelikle anlaşmalı boşanma en hızlı boşanma türlerinden biridir. Bunun yanında bir de çekişmeli boşanma söz konusu olabilir. Fakat bu daha uzun ve sancılı bir süreç doğurabilir. Dolayısıyla tarafların birbiriyle anlaşarak boşanması her zaman tavsiye edilecektir. Bu aşamada Pendik içerisinde boşanma konusunda uzman olan avukatlardan yardım alınabilir.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Evliliğinizin artık eskisi kadar başarılı olmadığını düşünüyorsanız ve boşanmak istiyorsanız anlaşmalı boşanma en mantıklı seçimlerden biridir. Fakat boşanma tarzını uygulamak istiyorsanız çiftlerin en az 1 yıldır evli olması çok önemlidir. Aynı zamanda her iki tarafın da mahkeme zamanında mahkeme salonunda bulunması da çok önemli bir konudur. İki tarafta birbirinden hiçbir şey talep etmemelidir. Bu tamamen anlaşmalı bir boşanma olup daha sonrasında oluşabilecek hiç bir bağlantının kurulması gerekmektedir. Özellikle Yeşilbağlar Mahallesi boşanma avukatı bu konuda sizleri net şekilde bilgilendirecektir. Anlaşmalı boşanmalarda genellik ve tek celsede boşanmanın söz konusu olduğu da bilinmektedir. Dolayısıyla çiftlerin evliliklerini bitirme de en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Türkiye genelinde bakılacak olursa boşanmaların en belirgin nedenlerinden biri şiddetli geçimsizliktir. Aynı zamanda kadına da erkeğe uygulanan şiddet de yine evliliği bitirmenin en önemli nedenlerinden biridir. Fakat bu tarz davalarda çekişmeler olduğu için çekişmeli boşanma davaları olarak adlandırılması da normaldir. Genel olarak çiftler birbirlerinden beklenti içerisindedir ve bu beklentilerin ne düzeyde olacağını hakim karar vermektedir. Yeşilbağlar Mahallesi boşanma avukatı çekişmeli boşanma davaları için sizlere yardımcı olacaktır. İstediğini bilen taraflar olduğu sürece bu boşanmaların da uzun sürmediği bilinmelidir. Fakat genel olarak çiftler bir anlaşma sağlayamadığı sürece davaların birkaç celse uzaması da söz konusu olabilir. İstanbul bünyesinde en çok karşınıza çıkan davalardan biri de çekişmeli boşanma davalarıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yesilbaglar-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yesilbaglar-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yesilbaglar-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yesilbaglar-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yesilbaglar-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

Hemen Ara