0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Batı Mahallesi İş Kazası Avukatı

İş kazaları nedeni ile her yıl yüzlerce işçi hayatını kaybediyor. İş kazaları sonucunda hem maddi hem de manevi tazminat davası açılabiliyor. Bu tarz davalara bakacak olan avukatları Pendik üzerinde bulabiliyorsunuz. Tüm bu avukatlar işçilerin ve yakınlarının psikolojik üzüntülerinin ya da cismen kayıplarının telafi edilmesi için hizmet veriyor. Yaralanma durumunda iş görmezlik tazminatının alınabilmesi, yardım tazminatının alınabilmesi çok önemlidir. Bunun yanında ölüm durumlarında da yine yardım tazminatlarının alınabilmesi için Batı Mahallesi iş kazası avukatı ile anlaşarak hareket etmek, davaların seyri açısından çok önemli bir konu olacaktır.

İş Hukuku ve Kazalar

Söz konusu iş hukuku olduğu zaman işverenin işçilere karşı büyük bir sorumluluğunun olduğunu görebiliyorsunuz. Bu sorumluluk bilinci oturan işletmelerde herhangi bir sorun yaşanmıyor olsa da bazı sorumsuzluklar nedeni ile kazalar meydana gelebiliyor. Bu kazaların sonucunda ise işçi yaralanmaları ya da işçi ölümleri karşınıza çıkabiliyor. Bu da maddi ve manevi tazminat davalarının açılmasına neden oluyor. Batı Mahallesi iş kazası avukatı ile iş hukuku ile ilgili tüm detayları öğrenebiliyor, davaları açabiliyorsunuz. Burada işçi ölümleri ile sonuçlanan kazalarda ise işçilerin yakınlarının dava açma hakkı her zaman vardır. Davalarda zaman aşımı süresi ise 10 yıl olarak belirlenmiştir.  

İş Kazalarının Artışı

Söz konusu iş kazası olduğunda belirli kurallara göre kararlar veriliyor. Bazı durumlarda işçi iş yerinde değil dış ortamlarda yara alabiliyor. Ama eğer ki işçinin çalışma saati içerisinde oluşan bir olaysa ve bu işçinin dışarıda olmasının nedeni işverenin isteği ise o zaman bu durum da bir iş kazası olarak değerlendirilecektir. İstanbul gibi büyük şehirlerde işyerinin dışında çalışan işçilerin de sayısı bir hayli fazladır. İşverenlerin dışarıda çalışan işçilerinin üzerinde de bir sorumluluğu söz konusu olacaktır. Aynı zamanda işyerinin içerisinde çalışma saatleri içerisinde oluşabilecek bir kaza da iş hukuku bünyesinde değerlendirilecektir. Batı Mahallesi iş kazası avukatı ise hem işçinin hem de işverenin haklarının ne olduğu konusunda bilgilendirebiliyor ve bu konuda tarafların savunma yapma görevini de üstlenebiliyor.

Call Now Button