MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Batı Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Kusurlu ve aykırı bir biçimde başkasına zarar vererek trafikte cana kıyma durumuna ölümlü trafik kazası denir. Bu durum ülkemizde çok sık meydana gelir ve trafik kazaları sonucu mağdur olan çok insan sayılabilir. Trafik kazalarında mağdur olmamak için yapılması gereken alanında deneyimli olan bir avukatla anlaşma sağlayarak davanın bu avukat tarafından yürütülmesini sağlamaktır. Batı mahallesi  ölümlü trafik kazası avukatı bulduğunuz zaman hakkınızı daha kolay arayabilecek ve yasaları kullanabileceksiniz. Pendik içerisinde bulacağınız bir çok trafik kazası avukatı doğru yasalara ulaşmanızda size yardımcı olacaktır.

Trafik Kazalarında Tazminat Davası Nedir?

Trafik kazalarında maddi tazminat davalarının yanı sıra psikolojik yıpranmalardan dolayı açılan manevi tazminat davaları da açılabilmektedir. Manevi tazminat davasını dışarıda bırakırsak maddi tazminat davasını üç şekilde inceleyebiliriz. Bunlar cenaze masrafları için açılan tazminat davaları, ölümün hemen gerçekleşmemesi durumunda hastane giderleri için açılan tazminat davası ve yoksunluk davasıdır. Yoksunluk davaları hem ölenin yakınları hem de ölen kişinin akrabalık bağı olmadığı kişiler tarafından açılmaktadır. Ballıca mahallesi  ölümlü trafik kazası avukatı açılabilecek tazminat davaları hakkında size gereken açıklamaları yapacak ve sizin istekleriniz doğrultusunda hukuksal anlamda size yardımcı olacaktır. Yaralanma durumlarında açılacak davalar ve tazminatlar daha farklı olacaktır. Eğer tazminat davasını kazayı geçiren mağdur kişi kendi açmış ancak daha sonra dava sonuçlanmadan hayatını kaybetmişse, davayı yakınları devam ettirebilecektir.

Trafik Kazaları Zaman Aşımı Süreleri Ne Kadardır?

Trafik kazalarında, kazanın işlenişi ve sonuçlarına göre birbirinden çok farklı cezalar verilebilir. Çünkü her bir ceza kendi içerisinde farklı hikayeler barındırmaktadır. Bu nedenle size yasalarla yardımcı olacak ve hukuksal anlamda ilerlemenizi sağlayacak bir trafik kazası avukatı çok yardımcı olacaktır. Ballıca mahallesi  ölümlü trafik kazası avukatı ceza kanununda zaman aşımı sürelerinin şu şekilde olduğunu söyleyecektir: eğer ölümlü trafik kazasıysa bu zamanaşımı süresi 15 yıldır. Yaralamalı trafik kazasıysa 8 yıl olarak belirlenecektir ve kazada hem ölü hem de yaralı varsa bu süre yine 15 yıl olarak belirlendiğinden zaman aşımına dikkat etmek gerekir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bati-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bati-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bati-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bati-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bati-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

 

3 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara