Beykoz Göllü Mahallesi Boşanma Avukatı

MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Beykoz Göllü Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davaları sıklıkla karmaşık süreçlere sahip olan ve zaman cetvelinin yakından ve dikkatle takip edilmesini gerektiren davalar olabilmektedir. Aynı zamanda boşanma davaları, tarafların pek çok konuda anlaşmazlık yaşayabildiği davalar olmuştur.

Alanında uzman bir avukatın bu sebeple boşanma davalarında etkisi yadsınamaz. Boşanma avukatları sürecin hızlanmasında, davanın gecikmemesinde ve davadan müvekkilin lehine sonuçlar çıkmasında büyük rol oynarlar.

Boşanma Davalarında Varlıkların Dağıtımı

Boşanma davalarında tarafların hangi varlıkları paylaşacakları belirlenmelidir. Hangi varlıkların ve malların paylaşılabilir, hangilerinin paylaşılamaz olduğu konusunda boşanma avukatına danışılabilir.

Boşanma davaların düğünde takılan takılar ve altınlar tartışma konusu olabilmektedir. Takılar kime takılmış olursa olsun ve hangi tarafın akrabası tarafından takılmış olursa olsun, kadının malı olarak kabul edilmekte ve paylaştırılmamaktadır. Ancak bazı yörelerin örf ve adetlerine göre düzenledikleri düğünleri inceleyen Yargıtay daha farklı sonuçlara karar verebilmektedir.

Bütün edinilmiş mallarda her iki tarafın da hakkı bulunmaktadır. Edinilmiş mallar evlilikten itibaren satın alınmış ve evlilik süresince parası ödenmiş varlıklardır. Kişinin evliliği süresinde almış olduğu emekli ikramiyesi de edinilmiş mal olarak kabul edilmektedir. Ancak kişisel mal olarak kabul edilen varlıklarda yalnızca tek bir tarafın hakkı bulunmaktadır.

Göllü Mahallesi boşanma avukatı olarak görev yapmakta olan pek çok avukat bulunmaktadır. Mehmet Ali Helvacı da Beykoz, Göllü Mahallesi ve çevresinde boşanma davaları üzerine çalışmakta olan, tecrübeli, güvenilir ve alanında uzman boşanma avukatlarından biridir.

İlginizi Çekebilir;


Beykoz Göllü Mahallesi Avukat

Beykoz Göllü Mahallesi İşçi Avukatı

Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı

Boşanma Esnasında Mal Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Boşanmalarda Mal Paylaşımı

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara