0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Paşabahçe Mahallesi Avukat

Boşanma davaları Kadıköy, Paşabahçe Mahallesi’nde olduğu gibi Türkiye’nin ve Dünya’nın pek çok yerinde yoğun olarak gerçekleşiyor. Evlilik birliğinin yasal olarak sonlandırılması için kişisel olarak davalara başvuruda bulunabildiği gibi genellikle Paşabahçe Mahallesi avukatlarından yardım alınarak boşanma davaları gerçekleştiriliyor.

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları olarak ayrı kategoride incelenebiliyor. Anlaşmalı olan boşanma davaları çekişmeli boşanma davalarına göre daha kısa sürüyor. Bu davalar için gerekli olan süre yaklaşık 2  ile 3 ay olarak görülüyor. Söz konusu olan dava eğer çekişmeli ise bu süre 10 ay ile 1 seneye kadar çıkabiliyor. Kimi zaman temyiz edilme durumu ortaya çıkabiliyor. Böyle bir durumda ise boşanma sürecine 18 ile 20 ay arasında bir zaman dilimi daha eklenerek süre neredeyse 2 seneyi bulabiliyor.

Boşanma Davalarının Uzun Sürmesi Kötüye Mi İşaret?

Burada bilinmesi gereken nokta, boşanmanın en hızlı şekilde olduğu zaman en iyi şekilde olmayacağıdır. Tarafların hakkını alamaması söz konusu olduğunda boşanma her ne kadar kısa sürmüş olursa olsun, bahsedilen boşanma iyi değil, kötü bir boşanmadır. Tarafların hakkını tam olarak aldığı bir boşanma ise bazen daha uzun zaman alsa da daha iyi bir boşanmadır. Tarafların haklarını tam olarak alabilmesi için ise Mehmet Ali Helvacı gibi avukatların boşanma davalarında varlıklarını sürdürebilmelerine bağlıdır.

Call Now Button