Beykoz Paşamandıra Mahallesi Avukat

Evliliğin yasal olarak sonlandırılması olarak kısaca tanımlanabilecek olan boşanma, en az evlilik kadar sık karşılaşılan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadıköy, Paşamandıra Mahallesi gibi pek çok mahallede verilere baktığımızda evlilik rakamlarının bile önüne geçen rakamlarla boşanmaların gerçekleştiğini görüyoruz. Bu noktada boşanmaların Paşamandıra Mahallesi avukatları sayesinde başarı ile yürütüldüğünü görüyoruz.

Boşanma Davaları ve Sık Karşılaşılan Sebepler

Boşanma davaları çekişmeli boşanma ve anlaşmalı boşanma olmak üzere iki farklı kategoride incelenebilir. Boşanma sebepleri olarak da en çok terk edilme, yüz kızartıcı suçlar, dayak gibi sık karşılaşılan eşe yapılan kötü muameleler, delilik gibi akıl hastalıkları ve ruhsal hastalıklar, zina yapılması, evlilik birliğinin temelinden bozulması, fiili olarak ayrı yaşama gösteriliyor. Bu şartların varlığı durumunda her iki taraf evlilik bozulmasının hukuksal sonucunu kabul ederse anlaşmalı boşanma gerçekleşebilir.

1 Seneden Kısa Süren Evliliklerin Bozulması

Anlaşmalı olarak boşanmak isteyen eşlerin evliliklerinde en az bir seneyi doldurmuş olma zorunlulukları vardır. 1 seneden az sürede evli kalmış çiftler anlaşmalı ayrılık için başvuruda bulunamazlar. Fakat yukarıda bahsedilen sebeplerin varlığı söz konusuyla taraflar çekişmeli boşanma davası açarak boşanma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için Mehmet Ali Helvacı gibi aile hukukunda ve boşanma konusunda uzmanlık almış avukatların desteği ile boşanmanın gerçekleştirilmesi her iki taraf için de kolaylık sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Paşamandıra Mahallesi İşçi Avukatı

Beykoz Paşamandıra Mahallesi Boşanma Avukatı

Çekişmeli Boşanma Davası Nedenleri

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Çekişmeli Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Nasıl Olur?

“Beykoz Paşamandıra Mahallesi Avukat” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara