Beykoz Paşamandıra Mahallesi İşçi Avukatı

İşçi ve işveren arasında hizmet akdiyle kurulan her türlü ilişkilerin derlenmesi gerekmektedir. Bunun için de İş ve İşçi Hukuku bulunmaktadır. İşçi avukatları ise bu ilişkilerde kanuna uygunluk konusunda işçi haklarını savunmaktadır.

İşçiler bazı durumlarda işverenleri ile hukuksal anlaşmaya düşebilmektedir. Bu gibi durumlarda da Paşamandıra Mahallesi işçi avukatı gibi avukatlara büyük rol düşmektedir. İşçilerin kazalarından doğan hakları ve ödemeler ile ilgili olan haklarını alabilmek adına Beykoz avukatına büyük iş düşmektedir.

İşçi ve İşçilik Alacağı Davaları

İşçilere maaş ödemelerinin yanı sıra kıdem tazminatı, ihbar tazimatı gibi bazı durumlarda da ödeme yapılması gerekmektedir. Bu gibi alacaklarını alamayan kişiler ise İş ve İşçi Hukuku davası açarak alacaklarını tahsis edebilmektedir. İşçi ve işçilik alacağı davalarından bazıları ise şunlardır:

  • İşe iade davası,
  • Boşa geçen süre tazminatı davası,
  • Sendikal tazminat davası,
  • Eşit davranmama tazminatı davası,
  • Bakiye süre ücreti davası,
  • İşe başlatmama davası,
  • Ulusal bayram ve genel tatil ücreti davası.

İşverenleri ile problemler yaşayan işçilerin hangi durumlarda dava açabileceğini ve hak kazandıkları ödemelerini almaları için gerekli olan şartların neler olduğunu öğrenmeleri adına Avukat Mehmet Ali Helvacı’ya başvurmaları gerekmektedir. Verilen vekalet ile dava süreci sorunsuz bir şekilde işlemesi sağlanırken, verilen hukuksal kararın işçi lehine olması için de uğraşılması sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir;


Beykoz Paşamandıra Mahallesi Avukat

Beykoz Paşamandıra Mahallesi Boşanma Avukatı

Kadıköy Koşuyolu Mahallesi İşçi Avukatı

İşçi Alacağı Nedir?

Beykoz Paşabahçe Mahallesi İşçi Avukatı

“Beykoz Paşamandıra Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara