Beykoz  Poyrazköy Mahallesi İşçi Avukatı

İşçi ve işveren haklarının korunması adına bazı hukuksal düzenlemeler bulunmaktadır. Bu düzenlemelerle işçi ve işveren arasında yaşanabilecek anlaşmazlıkların önüne geçilmesi ya da çözüme kavuşmasını sağlamak amaçlanmaktadır. İşçinin yasal hakları işveren tarafından sağlanmadığı durumlarda ise  Poyrazköy Mahallesi işçi avukatı devreye girmektedir.  Açılacak dava ile birlikte işçinin haklarının verilmesi sağlanabilmektedir.

İş Sözleşmesi

Bir çalışan ile işverenin arasında kurulan ilişkiye dayanan ve işçinin iş görmeyi işverenin ise yapılan bu işlere karşılık ücret ödemeyi taahhüt ettiğini gösteren sözleşmelere iş sözleşmesi denmektedir. İş sözleşmesinin farklılık gösterebileceği durumlar ise şunlardır:

  • İşçinin çalışma şekli,
  • İşin yapısı.

İyi bir iş sözleşmesi hazırlanabilmesi içinde avukatlara başvurulması önem taşımaktadır. Avukat ile hazırlanan iş sözleşmeleri işçi veya işverenin haklarını daha koruması adına gereklidir.

İş Hukukunu Özellikleri

İşçilerin hukuksal olarak bazı hakları bulunmaktadır.  İşçiler bu haklarını alamadıkları zaman İş Hukuku davası açabilmektedir. İş Hukuku’nın özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • İşçinin emeğinin işverenlerce sömürülmemesini sağlamak,
  • İş hukuku içerinde bir hükümle ilgili tereddüt yaşanması durumunda konunun işçi lehine çözülebilmesini sağlamak,
  • İşçi kişiliğine öncelik verilen iş hukukunda, işçi ve işveren arasındaki sorumluluklara dayalı çalşma hayatında karşılıklı olarak ilişkilerinin çerçevesini belirlemek.

İş hukukuna dayalı yaşanabilecek problemleri çözmek ya da iş sözleşmesinin hazırlanması için Beykoz ilçesinde bulunan Avukat Mehmet Ali Helvacı başvurulabilecek adrestir.

İlginizi Çekebilir;

Beykoz Poyrazköy Mahallesi Avukat

Kadıköy Zühtüpaşa Mahallesi Avukat

Orhangazi Mahallesi İş Kazası Avukatı

Beykoz Ortaçeşme Mahallesi İşçi Avukatı

İstanbul Ceza Avukatı

“Beykoz  Poyrazköy Mahallesi İşçi Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara