0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Büyükbakkalköy Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Ev kiralarken haklarınızı bilmeniz ve yapılacak sözleşmeler sonucunda mağdur olmamak için gerekli önlemler almalısınız. Ev sahibi ile imzalanan sözleşmelerde dikkat edilmesi gereken kanunlar ve kurallar vardır. Ev sahibine karşı yapmakla yükümlü olduğunuz kanunları bilmediğiniz taktirde suçlu durumuna düşebilirsiniz. Bu nedenden dolayı hak ve sorumluluklarınızı Maltepe avukat bürolarında öğrenebilir ve gerekli sözleşme şartlarını uygulayabilirsiniz. Avukatlarımız alnında uzman kişilerdir ve uzun yıllardır kira hukukunda çalışmalar yürütmüştür. Büyükbakkalköy Mahallesi kira hukuku avukatı kiracı ve ev sahibi arasında yaşanan problemlerin çözümünde yardımcı oluyor.

Kira Sözleşmesi Ve Genel Kurallar

Kira sözleşmemesi imzalarken dikkat edilmesi gereken kanunlar ve maddeler bulunuyor. Sözleşmeler içinde yar alan maddeler ev sahibi ve kiracı arasındaki anlaşmayı sağlar. Sözleşme kapsamındaki maddeler 6570 sayılı Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun’a göre hazırlanır. Kira bedeli ve ödeme şekilleri aynı zamanda Türk Borçlar Kanunu 6098 sayıl maddelerine göre düzenlenir. Kira sözleşmesi Maltepe avukat bürolarındaki alanında uzman kişiler tarafından da hazırlanır. Büyükbakkalköy Mahallesi kira hukuk avukatı, kira sözleşmelerini yenilenen kanunlara göre düzenler. Kiracı ve ev sahibinin hakları Anayasa Mahkemesi tarafından gerek duyulduğu taktirde değiştiriliyor.

Kira sözleşmesine uymayan taraflar hakkında soruşturma başlatılır. Sulh mahkemeleri tarafından yürütülen kira davaları, taraflar asarında yapılan sözleşme kapsamında incelemeye alınır. Hakimin kararı ile kanunlara uymayan kişiler cezalandırılır.

Kiracı Ve Ev Sahibinin Hakları

Ev sahibi ve kiracı sözleşmeyi imzalamadan önce kira kanunlarını ve haklarını incelemeli. Kira sözleşmesinde bulunan maddeler Türk Borçlar Kanunu kapsamında bilirkişi tarafından hazırlanmalı. Büyükbakkalköy Mahallesi kira hukuk avukatı sözleşmenin genel kurallarını taraflara anlatır. Gayrimenkul Kiralama Haklarında Kanun maddeleri ile sözleşme hazırlanır. Hazırlanan sözleşmenin daha güvenli olmasını için NOTER huzurunda da imzalayabilirsiniz. İstanbul Maltepe’de bulunan avukatlarımızla sözleşme detayları ve yapılması gerekenler değerlendirilir. Sözleşme geçerliliği, güncellenmesi, ödeme takibi ve ev kirası ile ilgili tüm konularda avukatlarımızdan yardım ve destek alabilirsiniz. Ev kirası ile ilgili mahkemeye başvurmak için gerekli dosya ve belgeler avukatlarımız tarafından hazırlanır ve ilgili yerlere teslim edilerek takip edilir.

Call Now Button