Büyükbakkalköy Mahallesi İş Kazası Avukatı

İş kazalarıyla karşı karşıya kalınması halinde Büyükbakkalköy Mahallesi iş kazası avukatı yardımcı olacak ve işyerinizde yaşadığınız durumda lehinize davaya ulaşabileceksiniz. Günümüzde özellikle yedi gün yirmi dört saat boyunca çalışılan firmalarda işçi sağlığına özen gösterilmesi ve mağdur edilmemeleri hedeflenmelidir. Fakat bu sürece uyamayan ve gerekli olan özeni gösteremeyen kuruluşlarda doğrudan işçilerin kısa veya uzun vadede çok büyük sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Maltepe bünyesinde avukat bulabilirsiniz.

İş Kazası Nedeniyle Hangi Ödemeler Yapılır?

Eğer işverenseniz ve işçiniz sizin sağlıkla ve ortam sorumluluğunuz dahilinde olan fakat ilgi göstermediğiniz durumlardan dolayı zarar görürse, bu zararı gidermek durumundasınız. Herhangi bir uzuv kaybı da dahil olmak üzere pek çok farklı durum ortaya çıkabilir ve işçinin ne şekilde zarar gördüğüne bağlı olarak size farklı kalemlerden dava açması mümkün olacaktır. Büyükbakkalköy Mahallesi iş kazası avukatı aracılığıyla işçinin pek çok faaliyeti gerçekleştirmesi mümkün olduğu gibi, aynı zamanda aşağıdaki durumlar doğrultusunda da ödeme yapılmasına imkan tanınabiliyor.

  • İş kazalarında yaşanan ölüm nedeniyle işçinin birinci derece yakınlarının gelirinin kesilmesi
  • Manevi olarak yaşanan sorunlar ve bireyin ruhsal bozukluklarını düzeltmeye yönelik tazminat
  • Sürekli olarak bir iş görememezlik gibi bir durum ortaya çıktığı taktirde ileride uğranacak olan zarar hesaplanarak tazminat ödenmelidir.
  • Çalışamamaktan doğan zarar ve maddi – manevi kayıp
  • İşçinin yaralanması ve psikolojik tedavi geçirmesine neden olan durum işe aitse, işveren tedavi giderlerini ödemek durumundadır.

İş Kazalarında Dava Ne Zamana Kadar Açılır?

Eğer iş kazasını 01.01,2000 yılında geçirdiyseniz, davanızı açabileceğiniz en geç tarih 01.01.2010 olacaktır. Bu tarihten sonra herhangi bir şekilde işten kaynaklanan sorununuz olduğuna dair bir dava açmanıza imkan tanınmayacaktır. Kaza tarihinin üzerinden 10 yıl geçen süre zarfına kadar işverene dava açılabilir ve maluliyet artışı da dahil olmak üzere farklı kalemler göz önünde bulundurularak maluliyet artışı dahil edilebilir. Büyükbakkalköy Mahallesi iş kazası avukatı da bu süre zarfında başvurmanız ve kanıtlarınızın bulunması halinde davayı kazanmanızı sağlayacaktır. İstanbul genelinde genel bir yapıyla karşılaşılabiliyor ve tazminat süreci değerlendirilebiliyor.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/buyukbakkalkoy-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/buyukbakkalkoy-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/buyukbakkalkoy-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/buyukbakkalkoy-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuketici-hukuku-is-hukuku.html

“Büyükbakkalköy Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara