Büyükbakkalköy Mahallesi Boşanma Avukatı

Kişiler kendi iradeleri ile tek taraflı olarak boşanma davası açabilecekleri gibi eşleri ile anlaşarak da açabilirler. Ancak eğer bir anlaşmaya gidilememişse dava biraz daha çetrefilli bir hale gelebilir. Bu durumda eğer yakınınızdaysa Büyükbakkalköy mahallesi boşanma avukatı üzerine bir araştırma yapabilir ve kendinize uygun bir avukata vekalet verebilirsiniz. Maltepe sınırları içinde birçok avukat vardır ancak boşanma konusu ayrı bir titizlik gerektirir.

Bir kişinin tek başına boşanma davası açabilmesi ve hakimin bunu kabul etmesi için medeni kanunda bazı sebepler belirtilmiştir. Kısa başlıklar halinde bu konuları irdelemeye çalışalım.

Zina Sebebi İle Boşanma Davası Açma

Eşlerden birisi karşı tarafın zina yapmak sureti ile evlilik birliğine zarar verdiğini düşünüyorsa bu durumu dava konusu edebilir. Bu sebeple açılan davanın değerlendirilebilmesi için zina yapıldığı iddia eden eşin bu durumdan haberdar olduğu andan itibaren en geç altı ay içinde dava açmış olması gerekir. Ayrıca zinanın gerçekleştiği tarihten itibaren beş yıl geçmişse dava kendiliğinden düşer. Eğer zina iddiasında buluna kişi karşı tarafı affederse de dava değerlendirilmeye yeterli bulunmaz.

Bunun dışında zina iddiasında bulunan taraf durumu ispat etmekle yükümlüdür. Bu noktada Büyükbakkalköy mahallesi boşanma avukatı ile görüşülüp nasıl kanıt toplanacağı veya bu konularda ne gibi öğelerin ispattan sayılacağı konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Hayata Kast, Kötü ve Onur Kırıcı Davranış Sebebi İle Dava Açma

Bir eşin diğerinin canına kast etmesi yani öldürmeye teşebbüs etmesi, bilinçli olarak yaralaması, veya kişiliği üzerine hakaretamiz sözler söylemesi de o kişiye boşanma davası hakkı verir. Burada da zina sebebiyle açılan boşanma davalarında olduğu gibi olayın yaşandığı tarihten itibaren beş yıl geçtikten sonra başvuru yapılmışsa dava otomatik olarak düşer.

Yaşanan bu durum karşısında eğer karşı taraf olayı inkar yoluna giderse dava çekişmeli boşanma davasına dönüşebilir. Büyükbakkalköy mahallesi boşanma avukatı yardımı ile nasıl hareket edileceğini öğrenebilirsiniz.

Özellikle İstanbul civarında eşinden şiddet gören birçok insan bunu ispat etmek için avukatlarla işbirliği içinde davaya müdahil olma yolunu seçmiştir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/buyukbakkalkoy-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/buyukbakkalkoy-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/buyukbakkalkoy-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/buyukbakkalkoy-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gocbeyli-mahallesi-bosanma-avukati.html

“Büyükbakkalköy Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara