0 533 351 98 54
Sosyal Medya Hesaplarımız

Büyükbakkalköy Mahallesi İşçi Avukatı

Medya kuruluşlarında da çok sık denk geldiğimiz işçi ile işveren arasındaki davalar ülkemizde gerekli önemi yavaş yavaş kazanmaktadır. Büyükbakkalköy mahallesi işçi avukatı eğer böyle bir dava açma niyetiniz varsa size yardımcı olabilecek pozisyondadır. Her ilçede olduğu gibi Maltepe dolaylarında da işçi mahkemelerinde görülen birçok dava vardır.

İşçiler Hangi Sebeplerle Dava Açabilirler?

İşçinin aktif olarak çalıştığı veya çeşitli sebeplerle ayrıldığı işyerine dava açabilmesi için çok fazla sebep sayılabilir. Ancak mahkemelerde görülen davalardan anlaşıldığı üzere bazı davalarda bir yoğunluk gözlemlenmektedir. Civarda ikamet eden işçiler Büyükbakkalköy işçi avukatı ile irtibata geçerek dava açma konusundaki fikirlerini dile getirdiklerinde avukat tarafından kendilerine ne yapmaları gerektiği konusunda ayrıntılı şekilde yönlendirme yapılır. Hatta vekalet verdikleri takdirde davanın takibi kendi lehleri açısından daha avantajlı bir hale gelebilir. Bu minvalde açılabilecek bazı dava tiplerine şu şekilde örnek verebiliriz.

Haksız Yere İşten Çıkarılma Davaları

İşçiler özel sektör kuruluşlarıyla yaptıkları sözleşmeler gereği belli başlı şartlar yerine getirilmeden işten çıkarılamaz. İşveren öncelikle işçisine hangi tarihten itibaren kendisiyle çalışmayacaklarını yazılı olarak bildirmek zorundadır. Buna ihbar süresi denir. Ayrıca işten çıkarırken hangi sebeple sözleşme feshedilecekse bunun da yazılı olarak bildirilmesi gerekir. Bu şartlar taşınmadan işçi çıkarılırsa haksız yere işten çıkarılmış olur.

Sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilerek işten çıkarılan kişi isterse işe geri dönme davası açabilir. Bu konuda bir düşüncesi olan işçiler Büyükbakkalköy boşanma avukatı ile vekalet konusunda anlaşmaları durumunda davanın takibini avukata devrederek öncelikle zamandan kazanırlar. Ayrıca hukuki süreçlere daha hakim bir profesyonelle çalıştıkları için davanın istedikleri gibi sonuçlanma ihtimali daha da artar.

İstanbul civarındaki özel sektör kuruluşları işçi davaları konusunda tecrübeli oldukları için hem süreci uzatmak hem de dava açan tarafı yıldırmak için her şeyi yaparlar. Hele ki büyük bir firmaysa tek bir işçinin karşısına bir avukat ordusu yığarak davacının gözünü korkutmak ve ümitsizliğe düşürmek isteyebilir. Bu durumda tecrübeli bir avukatınız yoksa süreç sizi yıpratacak ve hakkınızı alamamanıza sebep olacaktır.

Call Now Button