Gülensu Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma kararı aldığınız andan itibaren attığınız her adım önemlidir. Eğer konu hakkında yanlış bir şey yapmadan atlatmak isterseniz Gülensu mahallesi boşanma avukatı ile vekalet görüşmesi yapıp daha garanti bir yol seçebilirsiniz.

Yaşadığımız dönemde artık evliliklerin süresinin kısaldığını rahatça söyleyebiliriz. Maltepe veya başka bir ilçede bir araştırma yapılsa son on yılda bir evliliğin ortalama süresinin çok düştüğü görülebilir.

Boşanma Davasında Nasıl Bir Yol İzlenir?

Boşanma davalarında izlenecek yolun saptanmasında davanın türü son derece önem arz eder. Bu yüzden başta boşanma davalarını iki farklı grup haline inceleyebiliriz.

  • Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanma davaları tabiri caizse başınızı çok ağrıtmayan davalardır. Çünkü iş genellikle formaliteye kalmıştır. Evlilik çoktan bitmiş, taraflar anlaşma sağlamış ve bütün konularda mutabık kalmışlarsa anlaşmalı boşanma davalarından söz edebiliriz. Bu davalarda eşlerin bir yıl süre ile evliliklerini devam ettirmiş olmaları beklenir. Ancak bazı hallerde hakimin takdiriyle, bu süre dolmamış olsa bile evliliğin temeli derinden sarsılmışsa boşanma kararı verilebilir.

  • Çekişmeli Boşanma Davaları

Gülensu mahallesi boşanma avukatı üzerine en yoğun talep bu tür davalarda olur. Çünkü bu davalarda bir veya birden fazla konuda bir anlaşmazlık durumu hasıl olmuş demektir. Mahkemeye intikal eden bu konulara uygun bir şekilde yaklaşılması ve kararın sağlıklı bir şekilde alınması için avukata vekalet vermeniz en doğrusudur.

Çünkü çekişmeli boşanma davaları uzun sürer ve dava birçok farklı konudan ele alınır. Hakim tarafları dinlemenin yeterli olmadığına kanaat getirip başka kişilerin de ifadesine başvurmak isteyebilir. Bunun dışında bir takım evrakların teslimi ya da verilen kararlara itiraz etme gibi durumlar da ortaya çıkabilir. İşte buna benzer durumlarda Güşensu mahallesi boşanma avukatı ile olan işbirliğiniz sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Boşanma davalarının her aşaması büyük bir dikkatle takip edilmelidir. Bu takip ise ilgili kanuna hakim, mesleğinde tecrübeli ve emsal kararları da bilen bir profesyonel tarafından yapıldığında etkili olur. İstanbul iş yoğunluğunun çok fazla olduğu bir yer olduğu için davalara katılarak zaman kaybetmeniz de avukat tutarak sona erebilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gulensu-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gulensu-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gulensu-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/isci-hukuku-avukati-istanbul.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/gulensu-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/isci-hukuku-avukati-istanbul.html

 

“Gülensu Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara