Küçükyalı Mahallesi Boşanma Avukatı

Boşanma davalarında uzman bir avukatla yola devam edildiğinde alınan neticelerin daha sağlıklı olduğu aşikardır. Küçükyalı mahallesi boşanma avukatı seçiminde göstereceğiniz özen de buna bağlı olarak bir hayli önemlidir. Çünkü davanın takibi için işi çok iyi bilen ve bütün süreçlere hakim bir avukatın seçilmesi gerekir. Maltepe civarında ikamet edenler bu konuda çok zorlanmadan avukat bulabilirler.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davasının açılabilmesi için bütün resmi işlerde olduğu gibi yazılı olarak yapılan bir başvuru olması gerekir. Bu başvuru eşlerin herhangi birisi tarafından veya bir vekil tarafından yapılabileceği gibi her iki eşin de imzasının olduğu bir dilekçe verilerek de yapılabilir.

İki eşin aynı anda yaptığı başvurular anlaşmalı boşanma davaları olarak adlandırılır. Bu davalar da adından da anlayabileceğimiz gibi tarafların uzlaşma içinde bir tavır sergilemesi söz konusudur. Dolayısıyla bu davaların neticesi de diğerlerine göre hızlı cereyan eder. Hakimin her iki tarafın da ifadesini alması genelde yeterli olur. Eğer bu ifadeler sonucunda hakim artık evliliğin sürdürülemeyeceğine kanaat getirirse tel celsede konuyu bağlayabilir. Bu davalarda genellikle bir avukata vekalet vermeye de gerek yoktur. Çünkü her halükarda kişilerin mahkemeye bizzat gelmesi gerekir.

Kişilerin Küçükyalı mahallesi boşanma avukatı talebinde bulunmaları gereken asıl davalar ise çekişmeli boşanma davalarıdır. Bu davalar bir durumun kararının hakime bırakılmasının zorunlu olduğu hallerde ortaya çıkan süreçlerdir.

Çekişmeli Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Çekişmeli boşanma davalarının ne kadar süreceği davanın seyrine ve içeriğindeki detaylara göre değişir. Bu yüzden bir tahminde bulunmak çok zordur. Çünkü hakim hem delillerin toplanması için süre verebilir hem de eğer başka kişileri de dinlemek istiyorsa davayı ileri bir tarihe erteleyebilir.

Küçükyalı mahallesi boşanma avukatı ile dirsek temasında olmanız gereken bu süreçte atacağınız yanlış bir adım davanın karar süresini bir hayli etkileyebilir. Çünkü kanunda her durum için belirli bir süre belirlenmiştir ve bu süreler iyi bir avukat tarafından detaylı bir şekilde bilinir.

İstanbul bu konuda dava açmak isteyenlerin iyi bir araştırma yapması gereken bir şehir olarak karşımıza çıkar.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kucukyali-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kucukyali-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kucukyali-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kucukyali-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kurna-mahallesi-bosanma-avukati.html

“Küçükyalı Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara