Küçükyalı Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ülkemizdeki mahkemelerin çoğunda, trafik kazaları ve ölen kişilerin yakınları tarafından açılan davalar devam ediyor. Trafik kuralları ve ihmaller sonucunda pek çok kişi hayatını kaybediyor. Ölümle sonuçlanan trafik kazalarında yapılacak tek şek tazminat davasıdır. Tazminat davasını, hayatını kaybeden kişilerin yakıları açarken dava takibini avukatlar yapıyor. Küçükyalı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hayatını kaybeden kişilerin yakınlarını talepleri doğrultusunda mahkemelerdeki işlemleri yürütüyor. Deneyimli avukatlar, trafik kazaları ve tazminatın ödenmesi gereken kurum ve kişilerle iletişime geçiyor. Maltepe ilçesinde bulunan avukatlarımız ofislerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Ölümle Sonuçlanan Trafik Kazalarının Takibi

Trafik kazalarının ardından uzman kişiler tarafından yapılan ölçümler ve incelemeler dosya halinde hazırlanır. Dosya içinde trafik kazasının nedeni, kazayı yapan kişi ve hatalı kişilerin bilgileri detaylı şekilde anlatılır. Kaza sonucunda ölen kişinin yakınları, tazminat davası açar. Küçükyalı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı kazanın detaylı bilgileri dahilinde işlemler başlatır. Davanın sürecini takip eden avukat, Anayasada bulunan maddeler ışığında tazminat miktarını belirler.

Tazminat Miktarını Artıran Durumlar

Avukatlar tarafından incelenen olayda, kazaya neden olan sürücünün alkollü olması, yaşı, sağlık durumu, kazdaki kusurları tazminat miktarını değiştirir. Trafik kazasına neden olan ve kusurlu bulunan kişi hakkında tazminat davası açılır. Tazminat davası Küçükyalı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı tarafından maddi ve manevi olarak iki ayrı alanda devam eder.

Maddi tazminat davasında, ölen kişinin hastane masrafı varsa karşılanır ve kan parası talep edilir. Kan parası, kasten yada bilmeyerek gerçekleşen bir durum sonucunda ön kişinin yakınları için verilen paradır. Bir ya da birkaç kişinin ölümüne neden olan kişilerden Küçükyalı Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı ile açılan davada maddi para talep edilir. Kan parasının miktarını, kazada ölen kişinin yakınları tarafından belirlenen bir miktardır.

Trafik kazası nerde gerçekleştiyse davada o bölgede acılır. İstanbul mahkemesinde süren bir ölümlü trafik davasının, aynı şehirde gerçekleşen kaza sonucunda açılması gerekir. Tazminatta istenilen miktar, ölen kişinin SGK, ekonomik gelirine göre belirlenmesi gerekir. İş ya da sigortası olmayan ve kişilerin tazminat gelirleri hakim belirler.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kucukyali-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kucukyali-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kucukyali-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/kucukyali-mahallesi-isci-avukati.html

“Küçükyalı Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara