Esenkent Mahallesi Boşanma Avukatı

Maltepe gibi yüzölçümü bakımından büyük sayılabilecek bir ilçede boşanma avukatı bulma konusunda çok problem yaşamazsınız. Aramalarınızı sadece Esenkent mahallesi boşanma avukatı olarak daraltsanız bile bir sonuca ulaşmanız mümkündür.

Boşanma davaları derin bir özenle yaklaşılması gereken ve tarafların maddi ve manevi açıdan korunması gereken hukuki süreçlerdir. Konu hakkında detaylı bir bilgi sahibi olunmalı ve mutlaka bir profesyonelle çözüm ortaklığı geliştirilmelidir. Esenkent mahallesi boşanma avukatı tercihiniz nu doğrultuda oldukça önem taşır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Hukuki süreçlerin genelinde olduğu gibi burada da bir dilekçe ile ilgili mahkemeye talep iletilmelidir. İddiaya göre mahkeme dava açılıp açılmayacağına karar verir. Eğer her iki eş de boşanmaya razı olup bir mutabakat sağlamışlarsa anlaşmalı boşanma davası dilekçesi ile bu dileklerini mahkemeye sunabilirler.

Anlaşmalı boşanma davaları neticeye ulaşma konusunda en hızlı ve en kolay yoldur. Çünkü hakim her iki tarafından evliliği sonlandırma konusundaki isteğini dikkate alarak kısa sürede evliliğin bitmesine karar verebilir. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta herhangi bir konuda anlaşmazlığa düşülmemesi gerekliliğidir. Taraflar aşağıdaki konulardan uzlaştılarsa genellikle bir celsede boşanma davası kararı alınır.

  • Evliliğin sürdürülemeyeceği konusunda her iki tarafında aynı fikirde olması,
  • Evliliğin devam etmesinin toplum veya eşlerden her biri için artık bir anlam taşımıyor oluşu,
  • Çocuk velayeti konusunda anlaşma sağlanması,
  • Mal paylaşımı, tazminat veya nafaka konusunda eşlerden birinin farklı bir isteği olmaması.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Bu davalar boşanma aşamasında bazı noktaların kesinlikle hakim tarafından karara bağlanmasını zorunlu hale getiren durumlarda açılır. Esenkent mahallesi boşanma avukatı ihtiyacını en yoğun hissedeceğiniz davalar çekişmeli boşanma davalarıdır.

Eşler genellikle ortak malların paylaşımı, sahip oldukları çocukların velayeti ve nafaka konusunda itilafa düşerler. Bu durum karşısında medeni kanunun ilgili hükümleri uyarınca hakim bir karar verir. Ancak bu kararın süresi anlaşmalı boşanma davalarındaki kadar kısa sürmez. Dava yoğun bir takip gerektirdiği için avukatın işinin ehli olması da önemlidir.

İstanbul ilinde ikamet edenler bir avukata vekalet verip takip konusunda destek alabilirler.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/isci-hukuku-avukati-istanbul.html

“Esenkent Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara