MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Esenkent Mahallesi Boşanma Avukatı

Maltepe gibi yüzölçümü bakımından büyük sayılabilecek bir ilçede boşanma avukatı bulma konusunda çok problem yaşamazsınız. Aramalarınızı sadece Esenkent mahallesi boşanma avukatı olarak daraltsanız bile bir sonuca ulaşmanız mümkündür.

Boşanma davaları derin bir özenle yaklaşılması gereken ve tarafların maddi ve manevi açıdan korunması gereken hukuki süreçlerdir. Konu hakkında detaylı bir bilgi sahibi olunmalı ve mutlaka bir profesyonelle çözüm ortaklığı geliştirilmelidir. Esenkent mahallesi boşanma avukatı tercihiniz nu doğrultuda oldukça önem taşır.

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Hukuki süreçlerin genelinde olduğu gibi burada da bir dilekçe ile ilgili mahkemeye talep iletilmelidir. İddiaya göre mahkeme dava açılıp açılmayacağına karar verir. Eğer her iki eş de boşanmaya razı olup bir mutabakat sağlamışlarsa anlaşmalı boşanma davası dilekçesi ile bu dileklerini mahkemeye sunabilirler.

Anlaşmalı boşanma davaları neticeye ulaşma konusunda en hızlı ve en kolay yoldur. Çünkü hakim her iki tarafından evliliği sonlandırma konusundaki isteğini dikkate alarak kısa sürede evliliğin bitmesine karar verebilir. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta herhangi bir konuda anlaşmazlığa düşülmemesi gerekliliğidir. Taraflar aşağıdaki konulardan uzlaştılarsa genellikle bir celsede boşanma davası kararı alınır.

  • Evliliğin sürdürülemeyeceği konusunda her iki tarafında aynı fikirde olması,
  • Evliliğin devam etmesinin toplum veya eşlerden her biri için artık bir anlam taşımıyor oluşu,
  • Çocuk velayeti konusunda anlaşma sağlanması,
  • Mal paylaşımı, tazminat veya nafaka konusunda eşlerden birinin farklı bir isteği olmaması.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Bu davalar boşanma aşamasında bazı noktaların kesinlikle hakim tarafından karara bağlanmasını zorunlu hale getiren durumlarda açılır. Esenkent mahallesi boşanma avukatı ihtiyacını en yoğun hissedeceğiniz davalar çekişmeli boşanma davalarıdır.

Eşler genellikle ortak malların paylaşımı, sahip oldukları çocukların velayeti ve nafaka konusunda itilafa düşerler. Bu durum karşısında medeni kanunun ilgili hükümleri uyarınca hakim bir karar verir. Ancak bu kararın süresi anlaşmalı boşanma davalarındaki kadar kısa sürmez. Dava yoğun bir takip gerektirdiği için avukatın işinin ehli olması da önemlidir.

İstanbul ilinde ikamet edenler bir avukata vekalet verip takip konusunda destek alabilirler.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/isci-hukuku-avukati-istanbul.html

 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara