Esenkent Mahallesi İş Kazası Avukatı

Bulunduğunuz çevrede mutlaka iş kazası nedeniyle zarar gören ve çalışma imkanını kaybeden, uzuv kaybına uğrayan, psikolojik rahatsızlık geçiren bireyler bulunuyordur. Esenkent Mahallesi iş kazası avukatı ile görüşme gerçekleştirmelerini sağlayabilir ve eğer yaşadıkları işle ilgili sorunun üzerinden 5 ila duruma göre 10 yıl geçmemiş ise, tazminat davası açabilirler.

İş Kazası Olmaması İçin İşveren Sorumlulukları

İşverenlerin sorumlu olmasının temelinde işçileri işe almak ve gün içerisinde belirlenmiş olan zaman diliminde çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmek gelmez. Doğrudan çalıştıkları ekipmanların yapısı, zarar verici olup olmadıkları, sağlık problemleri çekip çekmedikleri ve manevi – ruhsal açıdan da sağlıklarını koruyabilmelerini kontrol etmek gelir. Ancak bu sayede çalışmaları esnasında konsantre olabilirler ve kendilerinden istenen işleri tam olarak doğru bir şekilde gerçekleştirebilirler. Esenkent Mahallesi iş kazası avukatı aracılığıyla dava açılmasını sağlayabilir, süreci kontrol altında tutabilir ve avukat yardımıyla her türlü durum göz önünde bulundurularak tazminat elde edebilirsiniz.

Tazminat Hangi Durumlar İçin Ödenir?

Bireylerin çalıştıkları ortamda zaman içerisinde veya herhangi bir olaydan ötürü ani bir şekilde zararla karşı karşıya kaldığı görülebiliyor. Eğer ani bir yaralanma, darbe, uzuv kaybı vb. durumlar ortaya çıkıyorsa ve bu durum tamamen işverenin imkan sağlamaması veya işçiyi zorlamasından kaynaklanıyorsa suçlu durumuna düşecektir. Esenkent Mahallesi iş kazası avukatı aracılığıyla istediğiniz zaman eğer dava iş kazası için belirlenmiş olan zaman aşımını geçmemişse çok hızlı bir şekilde dava açabilir ve tazminatı farklı durumlar nedeniyle elde edebilirsiniz. Herhangi bir tehlikeli sektörde binlerce kişinin kullanabileceği ekipmanları işyerinde ortalamaya kıyasla daha kalitesiz ve ucuz olsun diye zararlı olarak temin edildiği görülüyorsa, kaza sonrasında dava açılabilir.  İstanbul genelinde açılabilecek davanın sonrasında ise aşağıdaki durumlar üzerinden tazminat değerinin değiştirilmesi mümkün olacaktır.

  • Tedavi tutarı
  • İşçinin bu işte yaşadığı sorun nedeniyle bir daha çalışamayacak duruma gelmiş olması
  • Çalışamamaktan dolayı ortaya çıkan yoksulluk ve borç
  • İşçinin kaza sonrasında ölmesi halinde bakıma muhtaç hale gelen ailesi
  • Maddi sorunlara ek olarak manevi üzüntünün dindirilmesi amacıyla kazanın durumuna göre maddi yardım

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/esenkent-mahallesi-isci-avukati.html

“Esenkent Mahallesi İş Kazası Avukatı” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara