Şehyli Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Ölümlü trafik kazalarından sonra yakınlarına doğan bir takım haklar olduğunu belirtmeliyiz. Olayın verdiği üzüntü ve kederden dolayı birçok kişi bunları araştırmak yerine kendilerine sigorta şirketleri ya da diğer kurumlar tarafından verilen tazminatları kabul etme gereği duymakta alabilecekleri daha yüksek miktarları tazminatlar yerine kendilerine verilenle yetinmeyi tercih etmektedirler. Burada asıl yapılması gereken olayın şokunu atlatıldıktan sonra sigorta şirketleri ya da diğer kurumlarla görüşülmeden avukat desteği almaktır. Kanun önünde ne haklarınız olduğu, ölüm olay sonrası hangi davaları açma hakkına sahip olduğunu ve nasıl haklarınızı arayabileceğiniz konularında sizlere en doğru bilgiyi sunacak olan kişiler avukatlardır. Pendik ilçesinde hukuk büromuza gelerek bu durumlarla ilgili detaylı bilgi almanız mümkün olmaktadır. Şeyhli mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı olarak 2007 yılından bu yana başarılı davalara ima atmış bir hukuk bürosu olarak her daim sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz.

Ölüm Sonrası Tazminat Davarı

Şeyhli mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hizmetlerimizden faydalanmanız için bu tarz bir olayda yakınlarınızı ya da yakınını kaybetmiş olmanız yeterlidir. Eşiniz, çocuğunuz ya da size yakın olan destek sağlayan bir kişinin olması haklarınızı aramanız anlamına gelmektedir.

Trafik kazası sonrasında ölümü gerçekleşen kişinin eşi ve çocukları direk olarak dava açma hakkına sahipken bekar olan kişilerin kardeşleri, annesi babası da bu hakka sahip kişiler arasında yer alır. Yakın akrabası olmayan ölen kişinin yaşarken deste verdiği kişilerde destekten yoksun kalma tazminat davası başlığı altında destek aldıklarını ispatlamaları halinde dava açabilmektedirler. Kazada ölen kişinin yaşı, çalışma durumu, geliri gibi özellikler alınacak tazminatı direk olarak etkilemektedir.

Davaların Zaman Aşımı Süreleri

Şeyhli mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı hizmetlerinden faydalanmak için belirli süreler için de müracaat etmeniz gerekir. Her hukuk olayında olduğu gibi trafik kazalarında da zaman aşımı süreleri uygulanmaktadır. Maddi tazminat davası açma süresi olayın gerçekleştiği tarihten itibaren 2 yıl ve kaza gününden başlamak kaydıyla 10 yıl içinde zaman aşımına uğrar. İstanbul ili ceza gerektiren kazaların zamanaşımı süresi öngörülen ceza süreler içerisinde son bulmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/seyhli-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/seyhli-mahallesi-is-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/seyhli-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/seyhli-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/ramazanoglu-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Şehyli Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara