Yenişehir Mahallesi Kira Hukuku Avukatı

Pendik semti kapsamında İstanbul’un oldukça büyük bir nüfus yoğunluğu bulunmaktadır. İstanbul’un her bir semtinde olduğu gibi Pendik kapsamında da meydana gelen nüfus yoğunluğunun her geçen ün artış göstermesi ile beraber kiracılık ve satış faaliyetlerinde de artışların meydana geldiği altı çizilmesi gereken noktaların başında gelmektedir. Yenişehir mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile işlem gerçekleştirmek sizin kira sıkıntılarınızı çözmek adına en önemli olan noktalardan bir tanesidir. Bu tür sıkıntıların ancak hukuki prosedürler aracılığı ile tamamlanabileceği ve sağlıklı bir zemine oturtulabileceği farkında olunması gereken en önemli noktalardan bir diğeridir.

Kiranın Yükseltilmesi ile Alakalı Detaylar Nelerdir?

Yenişehir mahallesi kira hukuku avukatı aracılığı ile kiranın yükseltilmesi konusunda temel nitelik kesinlikle kira sözleşmesidir. Kira sözleşmesinin hazırlanması sırasında uyum sağlanması gereken temel sistem ise ÜFE olmalıdır. ÜFE kapsamında nasıl bir artış oranı meydana geldi ise kişilerin kiraya koyabilecekleri zammın da ancak bu denli yükseltilebileceğinin farkında olunması gerekmektedir. Artış ile alakalı olarak temelde bilinmesi gereken noktaları sıralanırsa;

  • Geçmiş senelerde kişilerin kiraya koyacakları zam ve artış ile alakalı olarak uyum sağlamalar gereken bir sınır bulunmamaktaydı.
  • Yapılan son değişim ile beraber kişilerin kiracıyı koruyan sistemlerde oldukça büyük bir artışın söz konusu olduğunu anlamaları da mümkün kılınmaktadır. Artış ev sahibinin kafasına göre değil belirli bir standarda göre sağlanmaktadır. Bu da daha önce de belirtildiği gibi ÜFE olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Kira bedelinin belirlenmesi ile alakalı olarak dava açılabileceği ve emsal dairelere bakılara hukuki zeminde karar verilebileceğinin de altı çizilmelidir.

Kiracının ve Ev Sahibinin Hakları Nelerdir?

Yenişehir mahallesi kira hukuku avukatı  aracılığı ile hem ev sahibinin hem de kiracının kesinlikle haklarının koruma altına alınması mümkün kılınmaktadır. Kiracının haklarının korunması ile alakalı olarak temelde hukuki zeminin sağlanması için avukattan yardım almak sizin için oldukça önemli noktalardan bir diğeridir. İstanbul içerisinde bu tür emlak işlemleri gerçekleştirmek ancak profesyonel yardımlar ile mümkün kılınmaktadır. Kiracının ev sahibinin haklarının korunmasının en temel koşullarından bir tanesi de sözleşmenin oldukça sağlıklı temellere oturtulmuş olmasıdır.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yenisehir-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/atasehir-yenisehir-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yenisehir-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yenisehir-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yenisehir-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

“Yenişehir Mahallesi Kira Hukuku Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara