Zümrütevler Mahallesi Boşanma Avukatı

Kimi boşanma davalarında eğer avukatınız iyi değilse çok zorluk yaşayabilirsiniz. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında karşı tarafın avukatı tecrübeli ise deyim yerindeyse size hayatı zindan edebilir. Bu durumda Zümrütevler mahallesi boşanma avukatı ile randevulaşıp nasıl bir yol çizeceğinize dair görüş almanız gerekir. Hatta eğer Maltepe sınırları içinde mahkemeniz görülüyorsa vekalet vererek sizin yerinize avukatınızın davayı takip etmesini sağlamanız sizin açınızdan daha olumlu sonuçlar ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Boşanma Davalarında Nafaka Neye Göre Belirlenir?

Medeni kanuna göre eşlerden bir tanesi eğer evlilik bitiminde daha önceki hayatından ekonomik olarak daha geri bir seviyeye gelecekse diğer taraftan süresiz bir şekilde nafaka talep edebilir. Ülkemizde bu talep genellikle kadınlar tarafından gelir ancak kanunda herhangi bir cinsiyet ayrımı gözetilmemiştir. Ayrıca boşanma davasında eşlerden biri nafaka talebinde bulunmamış olsa bile gerekli görülen hallerde hakim tarafından bu yönde bir karar alınabilir.

Nafaka miktarını belirlerken hakim, yaşadığımız toplumun ekonomik halini, eşlerin maddi durumlarını, aylık gelir seviyelerini, mal varlıklarını, aileleri ile olan iletişimlerini ve ailelerin maddi durumunu göz önüne alır. Bunun sonucunda da çocuk sayısını da hesaba katarak bir nafaka ödenmesine karar verir. Bazı hallerde verilen nafaka kararına itirazda da bulunulabilir. Bu tip durumlarda Zümrütevler mahallesi boşanma avukatı ile durumu istişare edip ne yapabileceğinizi konuştuktan sonra nafakaya itiraz davası açabilirsiniz.

Boşanma Davalarında Velayet Hakkı Neye Göre Belirlenir?

Velayet konusu çok kapsamlı bir konudur. Her ne kadar kanun ve uygulanan teamüller bu konuda anneden taraf olarak gözükse de bazı hallerde çocuğun velayeti konusunda farklı kararlara da denk gelebiliyoruz. Bu da genelde annenin çocuğun gelişimi konusunda yeterli kabiliyete sahip olmadığı ispat edildiği hallerde gerçekleşir.

Karşınızda böyle bir durum varsa muhakkak Zümrütevler mahallesi boşanma avukatı ile bir görüşme sağlamanız gerekir. Çünkü velayet konusunda bazı süreçlerin çok dikkatli bir şekilde ele alınması gerekir.

Nüfus yoğunluğu fazla olduğu için İstanbul gibi şehirlerde velayet ile alakalı boşanma davalarına çok fazla rast gelmemiz normaldir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/yatirim-yoluyla-avrupa-vatandasligi.html

“Zümrütevler Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara