Zümrütevler Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı

Yakınını trafik kazasında kaybeden kişilerin tazminat talepleri için ölümlü trafik kazaları mahkemelerinde bakan avukatlara başvurması gereklidir. Trafik kazalarında olay yerindeki incelemeler, tarafların iddia ve talepleri, kan parası, maddi ve manevi tazminat parası gibi birçok karmaşık konu vardır. Maltepe ilçesinde bulunan ofisimize, ölümlü trafik kazaları mahkemelerine bakan avukatlarımız tüm bu karmaşık davaları çözümler ve takibini gerçekleştirir. Zümrütevler Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı ile dava hakkındaki bilir kişi raporunuz değerlendirilir ve tazminat davası hakkındaki işlemler başlatılır.

Davanın mahkemeye sunulması, işlemlerin takibi, karşı taraf ile iletişim gibi tüm konular avukatlarımız tarafında yapılır. Ölen kişinin yakınlarının belirlediği ve mağduriyetin giderilmesi için tazminat miktarları belirlenir. Tecrübeli avukatlarımız mahkemede hakkınız olan tazminat miktarını talep eder.

Sigorta Şirketinden Tazminat Talebi

İhmal ve dikkatsizlik sonucunda gerçekleşen kazalarda, zararları sigorta şirketleri karşılar. Trafik kazası sonucunda ölen kişinin yakınları tarafından istenen maddi ve manevi tazminat, kazaya neden olan kişi ve kişiler tarafında istenirken sigorta tarafından da talep edilir. Zümrütevler Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı sigorta şirketleri ile iletişime geçer ve tazminat miktarı, ölen kişilerin adına istenir. Sigorta şirketiyle karşılıklı bir anlaşma sağlandığı taktirde herhangi bir problem yaşanmaz. Ancak mağdur tarafın istediği, maddi ve manevi tazminat sigorta şirketi tarafından ödenmediği taktirde iş sürüncemeye girebilir. Deneyimli avukatlarımız, sigorta şirketleri ile yaşanan anlaşmazlığı mahkemeye taşır. Mahkeme kararı ile mağdur kişinin hakkı avukat tarafından kesinleştirildikten sonra tazminat işlemleri gerçekleşmek zorundadır. Hakimin son kararı ile mağdur tarafın maddi ve manevi tazminat bedeli onaylandıktan sonra sigorta şirketi tarafından temin edilir.

Tazminat Miktarı Belirleme

Trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden kişinin yakınlarını yaşamına devam etmesi ve ekonomik desteğin sağlanması için tazminat davası açılır. Maddi tazminat davasında, ölen kişinin ailesi araştırılır. Ailede bakıma muhtaç kişi sayısı, yaşlı, çocuk, eğitim durumları, ölen kişinin SGK ve ekonomik gelirle belirlenir. Ailenin ekonomik hayatına devam edebilmesi için gerekli miktarlar belirlenir. Zümrütevler Mahallesi ölümlü trafik kazası avukatı ölen kişinin ekonomik ve sosyal hayatın devamlılığı için tazminat istemi gerçekleşir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-isci-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/girne-mahallesi-bosanma-avukati.html

“Zümrütevler Mahallesi Ölümlü Trafik Kazası Avukatı” üzerine 4 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara