MAİL DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

BİLGİ: 1982 Yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 2006 yılında Helvacı Hukuk Bürosunu kurdu ve İstanbul Kartal bölgesinde faaliyete başladı. İstanbul boşanma avukatı olarak yüzlerce davaya bakmıştır..

Zümrütevler Mahallesi İşçi Avukatı

Türkiye genelinde yıllar boyunca işçilerin sağlığıyla ilgili kanunlar geliştirilmeye başlanmış ve buna ek olarak işverenlerin sorumluluklarını bilmeleri önem teşkil etmiştir. Zümrütevler Mahallesi işçi avukatı ile haklarınızı öğrenebilir, yaşadığınız iş kazasıyla ilgili her türlü detay incelendikten sonra, işveren eğer sorumluluklarını yerine getirmemişse bu durumda tazminat talep edebilirsiniz. Eğer ailenizden birisi iş kazası nedeniyle hayatını kaybederse ise doğrudan Maltepe avukatı olan Mehmet Ali Helvacı’ya ulaşabilir, davanızı lehinize sonuçlandırmasını isteyebilirsiniz.

İş Kazalarında İşverenin Sorumluluğu

İşverenler mutlaka hiçbir şekilde çalışanların hayatlarını tehlikeye atabilecek bir ortam oluşmasına neden olmamalı, aynı zamanda buna göz yummalıdır. Örneğin bir baretin darbeye karşı dayanıklı yapısı 500 kilograma kadar gösteriliyorken ve işyerinde buna uygun bir iş yapılıyorken, işçiye 100 kilogram ani darbelere dayanabilen baret verilmesi suçtur. Bu suç nedeniyle işçinin hayatını kaybetmesi değil, herhangi bir şekilde zararla karşı karşıya kalması halinde dahi işverene tazminat davası açma hakkı bulunur ve sorumluluklarını yerine getirmediğini öne sürmesi mümkün olabilir. Zümrütevler Mahallesi işçi avukatı sayesinde tüm sorumlulukları öğrenebilir, işverenlerin yapmaları gerektiği faaliyetlere göre hareket edebilirsiniz.

Hangi Kazalarda İşveren Ödeme Yapmalıdır?

Özellikle sadece yaralanma barındıran veya sadece işçinin hayatını kaybetmesi durumunda tazminat ödenmesiyle ilgili bir durum olduğu düşüncesi yayılmıştır. İşçinin psikolojik durumu ve sağlığı her iş yerine başvurmadan önce sağlık raporu çıkarılarak kontrol edilmek zorundadır. Eğer aşırı stresten, üzüntüden, işten kaynaklanan psikolojik rahatsızlıklardan dolayı mağdur olunmuşsa da yeni bir sağlık raporu alınarak dava açılabilir. Ruhsal bozukluklar sıkça karşılaşılan bir yapıdadır fakat fiziksel problemlerde olduğu gibi dava açıldığına şahit olunamıyor. Hiçbir sorun ortaya çıkmaması için işveren mutlaka kendi firmasıyla ve çalışma yapısıyla ilgili en uygun ortamı sağlamak durumundadır. Çalışanların ayakta durması gereken ortamlarda buna uygun bir kural yapısı bulunmalı, oturulması gereken ofis tarzı işyerlerinde ise omurga sağlığını olumsuz yönde etkilemeyecek ekipmanlar barındırılmalıdır. Kanun tüm bu imkanların tanınmasını zorunlu hale getiriyor ve İstanbul genelinde bunlardan kaynaklanan problemlerde dava açmanız destekleniyor. Zümrütevler Mahallesi işçi avukatı ile işverene ödeme yapma zorunluluğu getirilebilir.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-olumlu-trafik-kazasi-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-bosanma-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/zumrutevler-mahallesi-kira-hukuku-avukati.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/uskudar-is-kazasi-avukati.html

 

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Ara