Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davaları ya da çekişmeli boşanma davaları çiftlerin ayrılmaları için açılabilen davalardır. Ancak hangi şekilde olursa olsun boşanma davalarının zorlayıcı ve yıpratıcı bir süreç olduğu kabul edilmelidir. Boşanma davaları hukuki süreç olarak da karmaşıklaşabilen davalardandır. Bu sebeple zaten psikolojik olarak zor bir dönem geçirmekte olan tarafların dava sürecine odaklanmaları zor olmaktadır.

Bu noktada tarafların boşanma davası açılmadan önce bir boşanma avukatıyla iletişime geçmiş olmalarının önemi ortaya çıkmaktadır. Boşanma avukatları anlaşmalı boşanma davalarında bile sürecin hızlandırılması ve davanın sorunsuz bir şekilde sonuçlanabilmesi için önemli bir rol üstlenmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Tarafların uzlaşmaya vardıkları davalar olan anlaşmalı boşanma davaları çekişmeli boşanma davalarına göre daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası açılabilmesi için tarafların 1 yıldan uzun süre evli kalmış olmaları gerekmektedir.

Anlaşmalı boşanma davalarında mahkemenin hazırlanmış boşanma protokolünü onaylaması süreci oldukça kısaltan ve davanın hızlı sonuçlanmasını sağlayan bir durumdur. Bu sebeple boşanma protokolünün alanında yetkin ve tecrübeli bir boşanma avukatı tarafından hazırlanmış olması önem arz edecektir. Aynı zamanda boşanma avukatları boşanma davası sürecini müvekkili yerine takip edebilir, böylece müvekkilinin psikolojik yükünü hafifletmiş olur. Ataşehir ve çevresinde faaliyet göstermekte olan pek çok boşanma avukatı bulunmaktadır. Ferhatpaşa Mahallesi boşanma avukatı olarak çalışmakta olan Mehmet Ali Helvacı da bu avukatlardan biridir.

İlginizi Çekebilir;

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi Avukat

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi İşçi Avukatı

Ataşehir Atatürk Mahallesi Boşanma Avukatı

Ataşehir Avukat

Ataşehir Boşanma Avukatı

“Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi Boşanma Avukatı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara