Boşanma Davalarınız Profesyonel Bir Avukatla Hızlı Sonuçlansın

Boşanma davaları çoğu zaman sancılı bir süreci içerdiği için, profesyonel bir avukatla çalışıldığı zaman çözüme hızlı ulaşabilecek davalardır. Bu anlamda size deneyimli yapımız ve uzman yaklaşımımızla hızlı sonuçlar üretebiliyor ve bu sancılı süreci kısaltabiliyoruz.

Genelde boşanma davaları en çok şu nedenlerle açılır: zina, hayata kast etme, yüz kızartıcı bir suç işlediği için eşten boşanmak isteme, eşe kötü muamele yapma, şiddet, akıl hastalığı, terk etme, anlaşmalı boşanma, ayrı yaşamadan kaynaklı görülen boşanmalar ve benzeri sebepler sayılabilir.

Boşanma Sürecinde Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Her dava gibi, boşanma davaları da dava dilekçesinin yazılmasıyla başlamış olur. Bunun ardından dilekçe tebliği, ESD araştırması ve cevap dilekçesi gibi süreçlerle de dava devam eder. Bir ön inceleme duruşması yapılır ve tanıklar karşılıklı olarak dinlenir. Esasa ilişkin beyanlar sunulur ve bu şekilde dava sürecinin ilk aşaması da tamamlanmış olur. Maltepe boşanma avukatı anlamında davanızın her aşamasında yanınızda olacağımız için tüm süreçleri yakından takip edebileceksiniz.

Gerekçeli kararın tebliğinden sonra karar kesinleşir ve bunun sonucunda da nüfus müdürlüğüne gidilebilir. Bahsettiğimiz tüm bu süreçler boşanmanın nedenine ve tarafların tutumuna göre süre anlamında değişiklik gösterebilir. Genel olarak anlaşmalı bir boşanma yaşanıyorsa bahsettiğimiz tüm bu süreçler 2-3 aylık gibi bir zaman dilimini kapsar. Ancak bir tarafın problemli olması durumunda, yani çekişmeli dava diye tabir ettiğimiz bir dava süreci varsa, davanın sonuçlanması da 10-12 ayı bulabilir. Kesinleşmesi de 18 aya kadar uzayabilir.

Ayrıca burada dikkat edilmesi gereken nokta hızlı boşanmaktan ziyade doğru boşanmak olmalıdır. Maltepe boşanma avukatı olarak boşanma davalarına bu şekilde yaklaşmanın en doğrusu olduğunu ve sağlıklı sonuca ulaştırdığını söylemek gerekir.

Anlaşmalı Boşanma Davalarında Tarafların Davaya Gelmesi Mecbur

Boşanma davalarında en çok merak edilen konulardan biri de tarafların boşanma davasına gelip gelmemesinin mecbur olmaması. Burada dikkat edilmesi gereken konu boşanma davasının anlaşmalı  olup olmadığıdır. Çünkü anlaşmalı olan davalarda tarafların her birinin davaya gelmesi ve evliliğin sona ermesini kendi hür iradeleriyle istediklerini dile getirmesi gerekmektedir. Bu beyan avukat vekaletiyle mümkün olmaz. Bu nedenle Maltepe avukat bürosunda danıştığınız avukatların sizin yerinize anlaşmalı boşanma beyanını yapamayacağını bilmelisiniz.

Eğer boşanma davası az önce belirttiğimiz gibi çekişmeli bir davaysa o zaman iki tarafın da mahkemeye çıkmasına gerek yoktur ve tarafların yerine vekiller boşanma sürecini devam ettirebilir. Hukuk önünde her ne kadar herkes kendini takip etme ve savunma hakkına sahip olsa da , bu işi deneyimli bir şekilde yürüten bir ofis olarak, boşanma süreçlerini en doğru yoldan sürece ulaştıracağımızı bilmenizde yarar var.  Maltepe avukat bürosunda davanızla ilgilenecek olan profesyonel avukatlar, sizlere gerekli olan belgeleri de size bildirecektir. Ancak zaten günümüzün teknolojisini düşündüğünüz zaman gerekli olan kanıtları dışarıda tutunca tek gereken belgenin nüfus cüzdanı olduğunu söyleyebiliriz. Yani ikametgah belgesi, doğum kağıtları, tapu kayıtları gibi belgeler artık boşanma davası süreçlerinde istenmemektedir.

Ayrıca boşanma davalarının, ceza davalarıyla beraber en zor davalardan biri olduğunu bilmeniz gerekir. Bu nedenle muhakkak profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyacak ve dava sürecinde size yol gösteren birine ihtiyaç duyacaksınız. İşte tüm bu süreçlerde size destek olarak en doğru şekilde süreci hızlandıracak ve davanızı yürüteceğiz. Özellikle de çocuklu boşanma davalarında çocuk velayeti sık sık karşılaşılan ve çözüme ulaşması zor olan problemlerden biri olduğu için bize başvurmanız durumunda bu sorunu en doğru şekilde çözeceğimize emin olmanız gerekmektedir.

Boşanma Avukatı Ücreti
Avukat ücretleri Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlendiği üzere 4.080 Türk Lirası’dır. Bu ücret her sene değişim gösterebilmektedir ve her yıl değişen ücret resmi gazetede yayımlanmaktadır.
İstanbul Boşanma Avukatı Tavsiye
İstanbul’da bulunan diğer avukatların arasından başarısıyla kendini ön plana çıkaran Mehmet Ali Helvacı işinde başarılı bir avukattır. Duruşmalarında desteğini almak isteyen kişilerin 0533 351 98 54 numaralı telefondan ulaşması mümkündür.
Boşanma Avukatı Yorumları
Kişiler sıklıkla yanlış ve bilgisiz avukatlar dolayısıyla davalarında mağdur olabilmektedir. Neredeyse aldığı her duruşmada müvekkillerine en doğru şekilde yardımcı olan Avukat Mehmet Ali Helvacı’ya ulaşmak isteyen kişiler 055 351 98 54 numaralı telefonu arayabilirler.
Anlaşmalı Boşanma Avukatı
Anlaşmalı boşanma davalarında her duruma karşı kendilerini koruma altına almak isteyen kişiler iyi bir avukata güvenebilirler. Bu sebeple Avukat Mehmet Ali Helvacı müvekkillerinin davalarını en başarılı şekilde bitirebilmek adına en güzel şekilde çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Bağcılar Yavuz Selim Mahallesi Avukat

Çamlık Mahallesi Avukat

Maltepe Avukat

Güvenilir ve Başarılı Avukat Arayanlar

Avcılar Merkez İş Kazası Avukatı

“Boşanma Davalarınız Profesyonel Bir Avukatla Hızlı Sonuçlansın” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara