0 216 459 53 97
Sosyal Medya Hesaplarımız

Güvenilir ve Başarılı Avukat Arayanlar

Her meslek grubunda iyi ve kötü olduğu gibi avukatlar için de mesleğini iyi yapan ve güvenilir avukatlar olduğunu, ancak bunun yanı sıra güvenemeyeceğiniz avukatların da maalesef olabileceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle davayı yürütecek avukat seçimi de son derece önemlidir. Güvenilir ve başarılı avukat arayanlar araştırma sürecini geniş tutmalı ve gerçekten güvendiği avukatlarla işbirliğine girmelidir.

Avukatları Bulmanın Farklı Farklı Yolları Var

İyi bir avukata ulaşmak için birçok yol vardır. Genel olarak sizi alanında uzman bir avukata ulaştıran yollar şunlardır:

  • Tanıdık aracılığıyla avukat bulma: Hiç dava ve mahkeme tecrübesi olmamış kişilere daha önce avukat edinmiş kişilerin önermesiyle ulaşılan avukatlardır. Kişi avukatın kendisinden ve çevresinden duyacağı kadar avukat hakkında bilgi edinebilir.
  • Tabelaya bakarak avukat bulma: Bu ancak avukat arayışında olan kişilerin ilgisini çekecektir. Yüz yüze görüşüldüğü zaman avukat hakkında bir izlenim edinildiği için yetersiz bilgi alabileceğinizi söylemek gerekir.
  • Adliye yakınından avukat edinme: Kimi kişiler adliye yakınında bürosu olan avukatların adliye ile ilişkilerinin diğer avukatlardan daha iyi olduğunu düşünebilir. Ancak bu son derece yanlış bir düşünce olduğundan bu fikirle hareket etmemek gerekir.
  • Reklamla avukat bulma: Güvenilir ve başarılı avukat arayanlar aslında bu yolla bir avukata ulaşamayabilir. Çünkü ülkemizde avukatların reklam yapma izni yoktur.
  • İnternetten avukat bulma: İnternet üzerinde avukatlar kendi adlarına site açabilir ancak kişisel bilgileri dışında reklama giren içerikler yine paylaşamayacağı için ancak avukatın özgeçmişi hakkında ve ne alanında davalara baktığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İyi Bir Avukat Nasıl Anlaşılır?

Aslında bir avukatın iyi mi yoksa kötü mü olduğunu anlamak son derece güçtür. Bu nedenle detaylı bir inceleme sürecine girmek isteyebilir ya da güven duyduğunuz için hiçbir araştırma yapmadan avukatla anlaşabilirsiniz. Avukatlığa yeni başlamış bir avukat da sektördeki en iyi isimlerden biri olabilir. Bir avukat için gereken sadece bilgi değil aynı zamanda pratikte de iyi olmasıdır. Bu da ancak sonradan öğrenilebilecek bir durum olduğu için avukatla görüşmenizde onun hakkında kesin kararlar vermek yanlış olacaktır.

Doğru Avukatı Bulmak İçin de Avukatla Anlaşabilirsiniz

Belirli bir konuda uzmanlığı olan bir avukat arıyorsanız bunun için de yeni bir avukatla anlaşmanız mümkündür. Güvenilir ve başarılı avukat arayanlar artık kendi arayışlarıyla bunu yapmak yerine sektörün içerisinde olan ve meslektaşını tanıyanlarla anlaşır. Davanız konusunda sizi iyi avukatlara yönlendirecek ve hangi avukattan nasıl bir yarar alacağınızı size detaylı bir şekilde anlatacak olan profesyonellere yönlendirecek olan avukatlar, alanında başarılı olduğu için davanızı hızlandıracaktır. İyi bir avukat için size danışmanlık yapıldığı zaman istenmeyen sonuçlar alma ihtimalinizi de ortadan kaldırmış olacak ve davadaki başarı şansınızı da iyi bir avukat sayesinde çok fazla arttırmış olacaksınız.