Boşanma ve Karşılıklı Hak İhlalleri

Boşanma durumu söz konusu olduğunda hangi ilde ve nasıl bir avukat desteği alıyor olduğunuz oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Eşiniz ile anlaşmalı ya da anlaşmasız bir biçimde ayrılık yaşadığınızdan ilişkinin bu boyuta gelişindeki sorunlara kadar birçok noktada bilgi sahibi olarak işlem gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Avukatınızı tam olarak bilgilendirmediğiniz zaman elde edeceğiniz verimin de yüksek olmayacağını ve şahsın size yardım etme kapasitesini düşüreceğinizi de dikkate almak gerekmektedir. Maltepe boşanma avukatı söz konusu olduğu zaman eğitimli ve oldukça yüksek kademede işlem alabileceğiniz kişiler ile iletişime geçmek için en uygun setlerden bir tanesidir.

Boşanma Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Maltepe avukat konusunda farklı seçenekleri içerisinde bulunduran hukuk bürolarını kolaylıkla elde edebileceğiniz muhitlerdendir. Bu süreçte avukatınız ile anlaşabilmeniz ve ona süreci tam manası ile açabilecek olmanız da oldukça önemlidir. Konu ne olursa olsun siz de boşanma konusunda gerekli olan bütün detayları kısa bir süre içerisinde yetkililere bildirmelisiniz. Herhangi bir ayrıntıyı atlamamaya da özellikle özen göstermelisiniz. Sizin önemsiz olarak itelendirdiğiniz bir ayrıntının ilerleyen süreçlerde büyük anlam ifade eden bir hale gelebileceği ve sizin lehinize kullanılabileceği de eklenmesi gereken bilgilerdendir. Tabi ki bu sıradan süreci anlamlandırmak için kişilerin kesinlikle boşanma konusunda bilgi sahibi olan ve daha önceden deneyimini kazanmış avukatlar ile iş birliğine girmeniz gerekmektedir.

Boşanmada Anlaşmaya Varılabilir Mi?

Maltepe boşanma avukatı ile iletime geçildikten sonra kişilerin kendi aralarında anlaşma sağlamları da çok daha kolay bir hale gelecektir. Bu süreçte kadınların da erkeklerin de kendi taleplerini makul seviyelerde tutmaları gerekmektedir. Özellikle nafaka ya da tazminat işin içerisine girdiği zaman her iki tarafın da makul olmayan ve bir diğer tarafın karşılayamayacağı istekler ile karşı karşıya kalmaları durumu daha da karmaşık bir hale getirmektedir. Boşanmada hem maddi hem de manevi boyutta olan konularda anlaşmaya varırsanız elde edeceğiniz sonucun sizin için çok daha olumlu olacağından emin olabilirsiniz.

Özellikle sürecin içerisinde dayak ya da şiddetin herhangi bir türü dahil olduysa bu boşanma davalarında avukata olan ihtiyacın daha da artış gösterdiği bilinmektedir. Kişilerin orta yolu bulma kabiliyetleri ve potansiyelleri bu gibi durumlar meydana geldiği zaman diret olarak düşmekte ve hatta ortadan kalkmaktadır. Süreçte şiddete uğrayan taraf sizseniz bunu hukuki sürece yansıtmak adına tıbbi bir rapor alınması ve darbın belgelenmesi gerektiğini de asla unutmamanı gerekmektedir. Raporun alelade bir yerden alınması da mümkün değildir. Davada bir delil olarak kullanılabilecek olan kurumlardan almanız için avukatınızın sizi yönlendireceğinin de altı çizilmesi gerekmektedir. Bu noktada boşanma içerisinde darp ya da şiddet ile alakalı olan herhangi bir durum olduğu zaman avukatın rolünün bir adım daha ön plana çıktığı net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Boşanma Davasında Çocukların Durumu Nasıl Değerlendirilmelidir?

Maltepe avukat seçimi konusunda çocuk velayeti söz konusu ise bu durumun bir derece daha ciddi bir hal aldığı ayrıca altı çizilmesi gereken süreçlerin başında gelmektedir. Konu ne olursa olsun kişilerin boşanma davası ile alakalı olarak çocuklarına öncelik vermeleri gerektiği ve çocuklar eğer 18 yaşından küçük ise velayet almanın hem maddi hem de manevi olarak size büyük bir sorumluluk yükleyeceğini de unutmadan süreci devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu konuda bilgili ve tecrübeli olan bir avukattan yardım aldığınız zaman gereken konularda uyarılmanız sağlanacağı için ön koşullar konusunda da sıkıntı yaşamazsınız.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-calisan-ve-tuketici-haklari-davasi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/anlasmali-bosanma-protokolu-soyadi.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepe-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/tuketici-hukuku-is-hukuku.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanmada-tazminat-cesitleri-nelerdir.html

“Boşanma ve Karşılıklı Hak İhlalleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Hemen Ara