Maltepe’de Çalışan ve Tüketici Hakları Davası

İstanbul’da Mehmet Ali Helvacı ile iletişime geçebilir ve her türlü davalık durumunuzla ilgili sonucun ne olabileceği hakkında bilgi edinebilir veya anlık olarak da her türlü başvurunuzda da somut sonuçlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Tüketici olarak haklarınızın ihlal edilmemesi ve aynı zamanda bir çalışan olarak da çalıştığınız işyerinde mağdur edilmemeniz amacıyla hangi işlemleri yapabileceğinize dair genel ve kanuna uygun bilgilere göre de mahkemeye başvurmanız mümkündür. Bunun için gerekli somut

Mağazalarda Karşılaşılabilecek Hak İhlalleri

Hayal gücüyle ve dikkat çekmek amaçlı oluşturulmuş olan belirli reklamlarda ürünlerden kaynaklanan bir eksikliğe değinilmeyebilir. Fakat satış mağazalarında ayıplı bir şekilde satışa sunulması ve bu durumla ilgili uyarıda bulunulmaması da oldukça önemlidir. Aksi taktirde müşterilerin hak talep etmesi de mümkün olacaktır.

  • Ayıplı Hizmet Nedir?

Bir firmanın belirlediği ürünlerin açıklanmış olan değerlerine uygun bir şekilde hizmet verebilmesi ve bunlar doğrultusunda da hiçbir problem olmaksızın müşterilerine ulaşabilmesi isteniyor. Ancak bu sayede ayıplı olmayan bir şekilde ürünlerin temin edilmesi ve kullanıcılara hitap etmesi kolaylaşacak, her türlü özelliği doğrultusunda da reklamlarında veya ilanlarındaki değerlerine göre herkese hitap etmeye başlanabilecektir. Eğer reklamlarda vurgulanan özellikler doğrultusunda da gerçekte verilen hizmetle ilgili araştırma yapıldığında aynı kalitenin görülmesi gerekiyor. Eğer ürün veya hizmet, reklamda abartıldığı kadar üst düzey değilse de ayıplı ürün olarak tanımlanabilir ve Maltepe tüketici avukatı aracılığıyla da istendiği taktirde dava açılabilir.

  • Tüketicinin Eğitilme Hakkı

Bir müşterinin satın alacağı ürünle ilgili bilgileri edinebilmesi ve bunun ne şekilde kullanılabileceğiyle ilgili değerlere de ulaşabilmesi gerekiyor. Aynı zamanda hak ve sorumluluklarının da öğrenilmesini kapsayan eğitilme hakkı sayesinde hangi konularda dava açılabileceğini ve haklarının ihlal edildiğini de fark edebilmesi gerekiyor. Böylelikle tüketici bilinci toplum genelinde oluşturularak hem alışveriş sürecinde hem de maddi veya manevi bir kayıp yaşandığı taktirde yapılabilecek sonraki mahkeme işlemlerinde de belirli düzeyde de olsa bilgi sahibi olması gerekiyor. Maltepe tüketici avukatı ile birlikte de hakların ihlali halinde rahatlıkla gerekli deliller toplanarak tazminat davası açılabilir ve kazanılabilir.

Çalışanların Sözleşme ve Hak İhlalleri

Mağduriyet oluşturabilecek seviyede bir sözleşme hazırlanması ve bu sayede de işciyle anlaşılması kabul edilmez. 30 günün tamamında mesaisiz bir şekilde çalışmak veya 30 gün boyunca mesaili çalıştırılmakla ilgili maddeler, ilgili sözleşmede yer alır. Bunun yanı sıra kurumun vereceği yıllık izne göre de zaten direkt olacak birkaç parça olacak şekilde kullanım hakkı ortaya çıkar. Fakat bu tarz temel hakların dahi sözleşme maddelerinde önüne geçilmek isteniyorsa, Maltepeişciavukatı aracılığıyla koşulların iyileştirilmesi istenebilir. Devamlılıkla ilgili yaşanacak olan problemlerde ortaya çıkabilecek en önemli durumların başında da maaş kesintisi ve sözleşmenin feshedilmesiyle ilgili tek taraflı hak doğumu görülüyor. Doğal olarak da izinlerinizi de devamlılıkla ilgili sorun yaşamadığınız taktirde kurallar doğrultusunda, işverenle görüşerek alabilirsiniz. İşyerindeki ahlak ve genel kanuna uygun olması gerekli olan kurallar doğrultusunda da tüm maddelere uyum sağlayabilir, çalışma sürenize bağlı olarak da daha farklı haklar talep edebilirsiniz.

  • Zorla Mesai Yaptırılır Mı?

Mesai yapılma sürecinde mutlaka işveren ve işçii arasında bağ kurulmalı ve iletişime geçildikten sonra iki tarafın da rızası doğrultusunda mesaiye kalınmalıdır. Aksi taktirde herhangi bir şekilde verim sağlanamayacağı için bazı işyerlerinde karşı karşıya kalınan sözleşmelerden bir tanesi de, işverenin istediği zaman mesaiye bırakabileceğini gösterir. Maltepe işçi avukatı ile ve işvereninizle görüşerek de bu konu hakkında orta yolu bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://mehmetalihelvaci.av.tr/bosanma-ve-karsilikli-hak-ihlalleri.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbul-maltepede-avukat.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-basarili-avukatlar-hangileri.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/istanbulda-tuketici-haklari-davasi-nasil-acilir.html

https://mehmetalihelvaci.av.tr/maltepede-tuketici-avukati.html

“Maltepe’de Çalışan ve Tüketici Hakları Davası” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Hemen Ara